جمهوری اسلامی ایران حامی ثبات، امنیت و توسعه در عراق

نورنیوز – گروه بین المللل : رئیس قوه قضائیه کشور در این دیدار با قدردانی از مواضع مطلوب و قوی دولت و ملت عراق در حمایت از مردم غزه، بر لزوم افزایش فشارهای سیاسی دنیای اسلام به آمریکا و رژیم صهیونیستی برای توقف کشتار مردم غزه تأکید کرد و گفت: همه جهان اسلام باید علیه ماشین جنگی صهیونیست‌ها به پا خیزد و ضروری است همه اهرم‌ها را برای توقف کشتار سبعانه و کور صهیونیست‌ها در غزه فعال کنیم.


وی در ادامه این دیدار، با اشاره به مشترکات فراوان دو ملت ایران و عراق و حجم بالای مناسبات و توافقات در حوزه‌های مختلف میان طرفین، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی ثبات و امنیت و توسعه در عراق است و در زمینه‌های مختلف آماده کمک به این کشور برای غلبه بر مسائل و مشکلات است.


رئیس عدلیه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان تحکیم و توسعه روابط با عراق در تمامی حوزه‌ها است و از هرگونه ابتکاری برای افزایش سطح روابط دو طرف، استقبال خواهد کرد.


حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای همچنین بر ضرورت اجرای کامل توافقات امنیتی میان ایران و عراق و مقابله همه‌جانبه با تروریست‌هایی که از جانب دشمنان دو ملت ایران و عراق برای تهدید و تحدید امنیت دو کشور مأموریت یافته‌اند، تاکید کرد.


وی در این دیدار از مهمان‌نوازی و اقدامات دولت عراق در رابطه با رفاه و تسهیل امور زُوار اَعتاب مقدسه به‌ویژه در ایام اربعین، قدردانی به عمل آورد.


همچنین در این دیدار، محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق طی سخنانی ضمن اشاره به حمایت اصولی و مستمر جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین، گفت: ما از حمایت‌های مستمر رهبری و رئیس جمهور ایران از دولت و ملت عراق قدردانی می‌کنیم.


وی با اشاره به آمادگی کشور عراق برای توسعه و تقویت روابط با ایران در تمامی زمینه‌ها، به تشریح برخی اقدامات صورت‌گرفته در خصوص پروژه‌های در دست اجرا میان دو کشور پرداخت.


نخست‌وزیر عراق همچنین گفت: امنیت ایران، امنیت عراق است و اجازه نمی‌دهیم اقدامی علیه امنیت ایران از درون عراق انجام شود.


وی همچنین بر ضرورت افزایش هماهنگی دو کشور ایران و عراق و سایر کشورهای حامی فلسطین در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی و حقوق بشری تاکید کرد.


 

مهر

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شش =