ایران خواستار نشست سازمان همکاری اسلامی شد

نورنیوز – گروه بین الملل : وزیر امور خارجه ایران در این تماس تلفنی ضمن اظهار تاسف شدید و محکومیت حملات و تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه رفح که تاکنون منجر به شهادت شمار زیادی از ساکنان این منطقه و به‌ویژه تعداد زیادی از زنان و کودکان بی‌گناه فلسطینی شده است، فعالیت و تحرک بیشتر جامعه بین‌المللی و به‌ویژه سازمان همکاری اسلامی برای توقف این حملات را حائز اهمیت و فوریت دانست. 


امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به گذشت ۴/۵ ماه از زمان نشست قبلی شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی، خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران OIC برای بررسی وضعیت وخیم جاری و اتخاذ اقدامات قاطع در قبال تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی شد. 


وزیر امور خارجه ایران ضمن اشاره به وضعیت وخیم بشردوستانه در شمال غزه و مشکلات و کمبودهای شدید ایجاد شده در دسترسی به امکانات و مایحتاج اولیه زندگی برای ساکنان بر ضرورت اتخاذ تدابیر مناسب و فوری برای تسهیل ارسال کمک‌ها و محموله‌های بشردوستانه به‌ویژه اقلام غذایی، پزشکی و دارویی تاکید کرد.


او همچنین دبیرکل را در جریان مباحث و مذاکرات سفر اخیر منطقه‌ای خود در زمینه حمایت از مردم مظلوم فلسطین در شرایط خطیر کنونی قرار داد. 


حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این تماس تلفنی ضمن ابراز نگرانی و محکومیت ادامه حملات رژیم صهیونیستی علیه عزه، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های سازمان همکاری اسلامی در این زمینه، از پیشنهاد برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران استقبال و قول داد نسبت به پیگیری برگزاری آن در مشورت با کشورهای عضو اقدام نماید.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =