آغاز پروازهای حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت ماه

نورنیوز-گروه اجتماعی:غلامرضا رضایی در نشست هم‌اندیشی حج تمتع ۱۴۰۳ با بیان این‌که زائران خانه خدا در قالب  ۶۲۲کاروان به سرزمین وحی می‌روند،  افزود: عملیات حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت آغاز و تا ۳ خرداد روزانه ۲۱۰۰ زائر عازم کشور عربستان می‌شوند.

وی گفت: از ۴ تا ۱۷، روزانه ۴۰۰۰زائر و از ۱۸ تا ۲۱ خرداد روزانه ۲۱۰۰ زائر راهی سرزمین وحی می‌شوند. یکی از دغدغه‌های ما این است که حجاج  زمان کمتری در کشور عربستان باشند و این موضوع ارتباط مستقیم با افزایش ناوگان دارد.

رضایی با بیان اینکه تمام هماهنگی لازم برای برگزاری عملیاتی موفق در حج تمتع ۱۴۰۳ به‌عمل آمده است، گفت: تمامی دستگاه‌های مربوطه از آمادگی کامل برخوردار هستند و عوامل حج پیش از اعزام نخستین کاروان ایرانی در کشور عربستان حضور خواهند داشت.

رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران هم در این نشست، اظهار کرد: ۵۸هزار و ۶۲۱ زائر خانه خدا از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها عازم مدینه منوره و مکه مکرمه خواهند شد.

وی افزود: هریک از نهادهای مربوطه به وظایف خود آگاه هستند و به‌خوبی می‌دانند کوچکترین ناهماهنگی در این عملیات عظیم هزینه‌های سنگینی برای زائران و آبروی نظام جمهوری اسلامی به همراه خواهد داشت.

نخجوانی بیان کرد: تجربه سال‌های گذشته و بررسی نقاط ضعف و قوت عملیات‌های پیشین حج تمتع این امکان را فراهم می‌کند تا شاهد برگزاری عملیات مطلوبی در حج تمتع ۱۴۰۳ در فرودگاه‌های کشور باشیم.

تسنیم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =