ناباروری۲۰ درصد زوج‌های ایرانی /گرمای تلفن همراه یکی از عوامل ناباروری مردان

نورنیوز-گروه اجتماعی: حمید چوبینه در حاشیه برگزاری بیست و سومین کنگره سراسری انجمن علمی باروری و ناباروری ایران، گفت: حرارت موبایل و لپ تاب و مشاغلی مانند کار در نانوایی، جوشکاری و آجرپزی باعث ناباروری در مردان می‌شود.

وی افزود: افزایش سن ازدواج به ویژه در زنان و تمایل به فرزنددار نشدن در ابتدای ازدواج از جمله موضوعاتی بوده که به ناباروری در جامعه دامن زده که با توجه بیمه‌ها به این مسأله درمان ناباروری با موفقیت ها و آمار زیادی در ایران درحال انجام است.

چوبینه به سطح امکانات کشور در زمینه درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: امکانات باروری در کشور پیشرفته‌تر و هم وسیع‌تر شده است و به لحاظ پوشش جغرافیایی در استان‌های مختلف مراکز درمانی ناباروری وجود دارد.

چوبینه درباره اینکه دانش پزشکی تا چه حد می‌تواند به افراد نابارور کمک کند، گفت: ۹۰ درصد کسانی که دچار انواع مشکلات مرتبط با ناباروری هستند و در سن باروری هم قرار دارند، به کمک تکنولوژی‌های نوین که در کشور ما هم وجود دارد، امکان فرزندآوری پیدا می‌کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: علوم و تکنولوژی‌های پیشرفته به سطحی رسیده که حتی برای سخت‌ترین مشکلات ناباروری نیز راه حل‌هایی یافته است،علوم و تکنولوژی جدید کمک می‌کند زوجینی که در خانواده‌های خود تجربه تولد فرزند معیوب داشته‌اند، از تکرار این تجربه برای خود جلوگیری کنند.

 

ایرنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =