نوبخت: شمارش معکوس لغو تحریم شروع شد – طبس نیوز

نوبخت: شمارش معکوس لغو تحریم شروع شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از آغاز شمارش معکوس برای رفع تحریم نظام بانکی و بانک مرکزی خبر داد و گفت: نظام بانکی این رخداد را در آینده نزدیک پیش رو دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از فارس،محمدباقر نوبخت در همایش بین المللی تراکنش که در بوستان گفتگو در حال برگزاری است ، افزود: هرچند انتظارات از نظام بانکی و بانک مرکزی به درستی تحقق نیافته اما با توجه به فضای سخت و محدود کننده که به نظام بانکی کشور حاکم بوده تاکنون اقدامات ارزشمندی ازجانب نظام بانکی انجام شده است.

وی گفت: براساس آماری که مرکز آمار روز گذشته منتشر کرد شاخص تورم برای ماه مهر به رقم ۱۳.۳ درصد تقلیل یافته ضمن آنکه نرخ تورم نقطه به نقطه ۱۰.۹ درصد و ماهانه ۰.۸ درصد بوده که این رقم در مقایسه با نرخ تورم ۴۰ درصدی که در ابتدای فعالیت دولت یازدهم بود، نشان از سنجیدگی فعالیت مردان بانکی دارد.
نوبخت با بیان آنکه تا آغاز شرایطی که کشور بدون تحریم بتواند برنامه های خود را اجرایی کند، مقطع چند ماهه ای وجود دارد، گفت: بانک مرکزی در این فاصله با بهره گیری از ابزارهای پولی و مالی می تواند خروج از رکود و رشد اقتصادی را سرعت بخشد بنابراین مردان بانکی نقش مهم و موثری در این بخش دارند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد: پساتحریم که قرار است در قالب برنامه ششم توسعه اجرایی شود، هم اکنون در دست تهیه است بنابر این گسترش ابزارهای مالی در آن مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
به گفته وی، برای دستیابی به رشد ۸ درصدی اقتصاد نیاز به ۸۰۰ تا ۱۰۶۳ هزار میلیارد تومان در سال داریم که می توان بخشی از آن را از ابزارهای فناوری اطلاعات تامین مالی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =