پیش‌بینی ثبت‌نام بیش از4هزار داوطلب در انتخابات/ ثبت‌نام 16 داوطلب برای هریک از 290 کرسی مجلس – طبس نیوز

پیش‌بینی ثبت‌نام بیش از۴هزار داوطلب در انتخابات/ ثبت‌نام ۱۶ داوطلب برای هریک از ۲۹۰ کرسی مجلس

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور گفت: براساس بررسی‌های اولیه بیش از ۴۷۰۰ نفر داوطلب نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،دین‌پرست قائم‌مقام وزیر کشور در امور بین‌الملل و رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور، گفت: سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات کشور به‌ریاست مهندس مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور و با حضور اعضای اصلی ستاد برگزار شد.

در این جلسه که استانداران استان‌های البرز، خراسان‌جنوبی و گلستان نیز حضور داشتند، استانداران مدعو ضمن تشریح اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی استان‌های خود در زمینه انتخابات، به نیازمندی‌ها و ضرورت‌های موجود برای برگزاری انتخابات باشکوه در استان‌های متبوع خود اشاره نمودند.

دین‌پرست افزود: در این جلسه اعضای ستاد انتخابات کشور و رؤسای کمیته‌های مرتبط نیز ضمن ارائه آخرین اخبار، گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات قبل ستاد را ارائه کردند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور گفت: براساس بررسی‌های اولیه به عمل آمده، بیش از ۴۷۰۰ نفر، داوطلب نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهند بود که در نتیجه برای هر یک از ۲۹۰ کرسی نمایندگی مجلس حدوداً ۱۶ نفر داوطلب به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت، البته وی تأکید نمود که این ارقام تقریبی و تخمینی بوده و قطعی نمی‌باشد.

دین‌پرست افزود: در این جلسه بر استمرار روند برگزاری دوره‌های آموزشی برای مجریان برگزاری انتخابات و عوامل اجرایی آن که حدوداً ۹۶۰هزار نفر هستند، تأکید جدی شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه ضمن بررسی روند برگزاری جلسات ستادهای متناظر انتخاباتی در سراسر کشور، بر برگزاری منظم این جلسات در موعدهای مناسب و مقرر تأکید گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =