ارائه کارت خرید کالا به زوج‌های جوان – طبس نیوز

ارائه کارت خرید کالا به زوج‌های جوان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه کارت خرید برای زوج های جوان از راه بانک مرکزی خبر داد و گفت: در این زمینه فراخوان برای ثبت نام داده می شود و این کارت ها قابل استفاده برای خرید کالاهای ضروریست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از ۵۹۸،علی ربیعی در حاشیه مراسم دیدار با بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در مجموعه تلاش با اعلام این خبر اظهار کرد: کارت اعتباری رفاه اجتماعی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در روزهای آینده ابتدا به صورت آزمایشی در دو استان توزیع و سپس در سراسر کشور اجرایی می شود.

وی افزود: در مرحله بعدی توزیع کارت میان بازنشستگان صندوق بازنشستگی انجام خواهد شد.
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این کارت ها یک بار مصرف نبوده و پس از هر خرید دوباره شارژ می شوند.

ربیعی افزود: بازنشستگان می توانند با مراجعه به اتحادیه ها و فروشگاه های بزرگ همچون سپه، رفاه، شهروند و فرهنگیان کالای خود را خریداری کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با توزیع کارت های خرید، فروش کالاهای تولید داخل بیشتر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در مرحله اول به دو میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی ارائه می شود و بر اساس این طرح افراد می توانند به فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ها مراجعه کنند.

ربیعی ادامه داد: میزان اعتبار کارت هر فرد یک سوم حقوق ضرب در ۱۲ می باشد؛ برای مثال اگر کسی یک و نیم میلیون تومان مستمری می گیرد کارت اعتبار این فرد تا ۶ میلیون اعتبار دارد .

وی تاکید کرد: اگر کالا های خریداری شده کالاهای مصرفی بی دوام باشند مثل پوشاک و مواد خوراکی ، دو ماهه مبلغ اعتبار کسر و سودی نیز به آن تعلق نمی گیرد اما اگر کالا های خریداری شده لوازم خانگی باشد ۱۲ ماهه مبلغ اعتبار با سود ۱۲ درصد کسر می شود .

وی ادامه داد: کار ثبت نام دریافت کارت اعتباری از چند شهرستان آغاز و در سراسر کشور اجرایی می شود و در فاز دوم این طرح، بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور مشمول طرح می شوند .
وزیر تعاون همچنین در ادامه صندوق بازنشستگی کشوری را صندوق فرهیختگی ایرانیان بیان کرد و گفت: این صندوق ارزش های نسلی را در خود جای داده است.

ربیعی افزود: آنچه که کشور را به جلو می برد دانش اندوخته ای است که در میان بازنشستگان ذخیره شده است.

به گفته وزیر تعاون، اگر جامعه ای از دانش ضمنی که در نسل های پیشین خود ذخیره شده است، بهره نگیرد نمی تواند به رستگاری برسد.

وی با بیان اینکه جامعه ایران نیاز به «خیر جمعی» دارد، افزود: خوشبختانه بازنشستگان فرهیخته زیادی در سنن های بازنشستگی، توان خود را در خیر جمعی به کار می گیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: صندوق بازنشستگی براساس رسالت اجتماعی خود حرکت می کند و باید نقطه اتصال جامعه با دولت برای ارتقا منزلت اجتماعی باشد.

وی اظهار داشت: در سال های اخیر تورم فاصله زیادی با دستمزد ایجاد کرده و به همین دلیل معیشت بازنشستگان را با دشواری مواجه کرده است.

ربیعی افزود: رئیس دولت یازدهم تاکید کرده اند در طول اجرای برنامه ششم باید عقب افتادگی دستمزدها جبران شود؛ دولت تدبیر و امید درصدد است که وضعیت صندوق بازنشستگی را بهتر کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور نیز در این آیین گفت: خوشبختانه با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید جلوی بسیاری از اشتباهاتی که کشور را به سوی مسائلی همچون تحریم کشیده بود متوقف شد.

محمود اسلامیان ابراز امیدواری کرد با تلاش و همیاری بتوان مشکلاتی که بر اقتصاد کشور تحمیل شده است را حل کرد.

وی تاکید کرد: توانمندی بازنشستگان با ذخیره دانشی که در خود دارند می تواند راهنمای حل بسیاری از مسائل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =