هواپیمای مسافری روسیه با ماده منفجره «سی ۴» سرنگون شده است – طبس نیوز

هواپیمای مسافری روسیه با ماده منفجره «سی ۴» سرنگون شده است

منابع روس می‌گویند تروریست‌ها از ماده منفجره سی ۴ برای سرنگون کردن یک فروند هواپیمای مسافری این کشور در ۲ ماه گذشته استفاده کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از فارس،حمله تروریستی ۳۱ اکتبر به هواپیمای مسافربری روسیه، با استفاده از ماده منفجره سی‌۴ صورت گرفته است.

ماده «سی‌۴»، جزء مواد منفجره بسیار قدرتمند است که تروریست‌ها با کار گذاشتن قوطی نوشیدنی حاوی آن در ایرباس A321 متعلق به خطوط هوایی روسیه، تمامی ۲۲۴ مسافر آن را کشتند.

این خبر را یک منبع آگاه روز جمعه به روزنامه روسی «کامرسنت» گفته است. بخش انگلیسی خبرگزاری اسپوتنیک هم این خبر را از قول «کامرسنت» گزارش داده است.

این منبع آگاه گفت: «سرویس‌های ویژه روسیه به این نتیجه رسیده‌اند که این بمب دست‌ساز ممکن است با استفاده از ماده انفجاری پلاستیکی “سی۴″، ساخته شده باشد؛ ماده‌ای که طراحی آن در آمریکا صورت گرفته اما در حال حاضر در کشورهای زیادی آن را تولید می‌کنند.»

منبع مورد استناد کامرسنت گفته این یافته، فهرست مجرمان دخیل در این جنایت را گسترده‌تر کرده و باعث می‌شود جستجو برای یافتن عوامل این اقدام تروریستی پیچیده‌تر شود.

خبرگزاری اسپوتنیک، چنانکه پیشتر هم اشاره شده بود می‌نویسد این بمب‌ دست‌ساز احتمالاً زیر یکی از صندلی‌ها مسافران، در نزدیکی یکی از پنجره‌های هواپیما کار گذاشته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 1 =