دولت با محرمانه کردن‌ها نگران چیست؟ نکند پای فسادهای کلان در میان باشد – طبس نیوز

دولت با محرمانه کردن‌ها نگران چیست؟ نکند پای فسادهای کلان در میان باشد

یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه سیاست‌های محرمانه دولت باعث از بین رفتن شفافیت می‌شود گفت: آیا دولتی‌ها وعده هایی خلاف منافع ملی داده‌اند که نگران هستند و تلاش می کنند تمام موارد محرمانه باقی بماند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،بیژن عبدی، درباره سیاست های محرمانه دولت و محرمانه سازی های اخیر گفت: آمارهای مخفیانه اقتصاد از سوی دولت باعث عدم شفافیت دولت می‌شود.

وی با بیان اینکه به راستی چرا باید رقم قراردادها و شروط قراردادها محرمانه باشد افزود: چرا برخی مسئولین کشور نگران مشخص شدن آمارهای کشور هستند. آیا دولتی‌ها وعده هایی در جهت خلاف منافع ملی داده‌اند که نگران هستند و تلاش می کنند تمام موارد محرمانه باقی بماند؟

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت در مسئله برجام هم تمایلی به بیان وضعیت نداشت گفت:بعد از اینکه وضعیت برجام شفاف شد مقام معظم رهبری نیز تشکر کردند و فرمودند کار خوبی بود و ابعاد ماجرا باز شد. منطق حکم می‌کند قرارداد‌هایی که در سطح کلان بسته می‌شود شفاف باشد. رئیس جمهور در سخنرانی اخیر خود بیان کردند که همه چیز باید برای مردم شفاف باشد.

عبدی اظهار داشت: هیچ منطق اقتصادی و سیاسی نمی تواند مانع از بیان آمار‌های اقتصاد شود. مجلس حتی باید در مسائل کلان امنیتی نظارت داشته باشد. مجلسی‌ها چشم و گوش مردم هستند، دولت در بحث قراردادهای نفتی هم مخفی‌کاری کرد.به نظر می رسد مسائلی غیر از مسائل اقتصادی مطرح است و جای نگرانی در این زمینه وجود دارد.

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه ممکن است فساد‌های کلانی پشت این محرمانه‌ها باشد افزود:مخفی‌ کاری باعث ایجاد خسارت به بیت المال می شود. آنچه طی این دو سال از دولتمردان دیده‌ایم، نقد دولت گذشته از سوی دولتمردان بوده است.حالا به نظر می‌رسد این دولت خسارت‌های کمتری از دولت قبل نداشته باشد، حتی شاید این خسارت‌ها بیشتر هم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =