ناگفته‌های دستگیری و اظهارات عبدالمالک ریگی تروریست معروف

وزارت اطلاعات در بخش سخن هفته خود به درج یادداشتی از ناگفته‌های دستگیری و اظهارات عبدالمالک ریگی تروریست معروف پرداخته که او در لحظه اعدام گفته است: هرکسی مقابل این نظام بایستد ظلم به اسلام و وحدت بین مسلمانان کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،عبدالمجیدریگی موسوم به عبدالمالک  ریگی از شاخص ترین ترورریستهایی تکفیری است که به پشتیبانی سرویسهای اطلاعاتی منطقه و با هیمنه قابل توجه در شرق کشور،سعی به ضربه زدن به جمهوری اسلامی را داشت.

یادم  است سال ۱۳۸۴ بعد از عملیات جانسوز تاسوکی که منجر به شهادت ۲۴ نفر ومجروح  شد ۲۲ نفر گردید این شرور ۹ نفر را به گروگان برد. در تماسهایی که برای مبادله گروگانها در مقابل آزادی چند زندانی می‌کرد ،می‌گفت : من آمده‌ام تا شما را از بین ببرم اگر مطالبه من را جواب ندهید شما و مردم‌تان را خواهم کشت و…..

آن زمان در جوابش می‌گفتم : نظام اسلامی به تو مانند مزاحمی نگاه می‌کند که توانایی  مقابله با یکی از فرزندان ما را ندارد.اینکه تو می‌توانی اینگونه تعدادی از فرزندان ما را به شهادت برسانی  به همت سرویسهای اطلاعاتی کشورهایی است که نوکری استکبار را می‌کنند که آن هم، روزی تمام می‌شود و گرفتار ما خواهی شد.

در آخرین تماس  شرور تروریست عبدالمالک  وبعد از به شهادت رساند شهید بزرگوار سردار اسلام شوشتری در یکی از شبکه‌های تلویزیونی،‌ گفت : من از نظامیان ایران را کشتم.کجاست این اقتدار شما تا انتقام سربازانتان را بگیرید ….  نمیدانست که چندی بعد توسط سربازان امام زمان (عج)از آسمان  غرور و ترور و جنایت به زمین عدالت و تقاص و خونخواهی خواهد نشست.

سال ۱۳۸۴ در دو مقطع افراد هدایت شده از سوی  وزارت اطلاعات توانستند  شرور را در تیر رس خود قرار دهند ولی در هر دو بار این شرور به همراه  تعدادی زن و کودک بود که به همین دلیل انجام عملیات ضربه به شرور ناکام ماند.

در هردو اقدام صرفاً حضور بیگناهان همراه شرور بر اساس عقاید ناب اسلامی مانع از به درک واصل شدن شرور گردید.

در زمان دستگیری شرور عنوان داشت: قبل از انجام این سفر که برای ملاقات با آمریکائی‌ها در قرقیزستان تدارک دیده شده بود از خدا خواستم تا من را در عملیات بعدی که خیلی بزرگتر و با کشتار بیشتری بود یاری نماید. هواپیما که نشست و مامورین پیش من  آمدند و گفتند پیاده شو  باز هم باور نمیکردم خدا با من اینگونه کند و به این راحتی منی که سودای قدرتمداری بر بلوچستان را در سر داشتم  را در اختیار شما بگذارد.

در زندان بارها وبارها  می‌گفت: اگر من را زودتر دستگیر می‌کردید می‌فهمیدم که اشتباه می‌کردم  از  روز اول تا به الان  جز برخورد خوب  چیز دیگری ندیدم کاش  نیروهایم حرفهایم را می شنیدند که نباید مقابل این نظام بایستند این نظام برای برقرار ی صلح و آرامش، دوستی و وحدت بین مسلمانان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

شرور حمایت مستقیم آمریکا از خودش را مکرر اعلام می‌کرد و میگفت: آنها از من حمله به مرزهای ایران و کشتن مردم وایجاد رعب و وحشت در سطح وسیع را مطالبه می‌کردندو من هم از آنها پول و حمایت را می‌خواستم. قصدم برای برنامه‌های بعدی  به توصیه حامیانم، انجام عملیات در استانهای مرکزی کشور بود و برای  این اقدام در حال  آماده نمودن عناصری برای اعزام به استانهای عمقی کشور بودم که دستگیر شدم.

از او پرسیدم حس تو در برابر کشتن مردمی که تلفیقی از سنی وشیعه بودند چه بود. می‌گفت: بر اساس برخی تلقینات و آموخته‌های غلط  و باورهایی که از وهابیت به من رسیده بود کشتن  شیعه‌ای که بدعت در دین می‌گذارد واجب وسنی که در کنار او برادر وار زندگی میکند واجب‌تر بود. برای من کشتن سنی که با شیعه وحدت داشته باشد مهم‌تر بود و حتی برنامه ریزی برای کشتن بزرگان اهل سنت داخل کشور نیز داشتم چرا که آنان  با شیعیان رابطه خوبی داشتند و هیچ خصومتی با شیعه نداشتند.

شرور تروریست در مقابل این سئوال که چگونه جوانان کم‌آگاه را با خود همراه می‌کردی؟ می‌گفت: طرح موضوعاتی چون  تظلم خواهی قومی ومذهبی بهترین ابزار و مهمتر از آن خدمتی که شبکه‌های ماهواره‌ای شیعه در انگلستان می‌کردند بود.

آنها با بیان سخنان تند و مخاصمت آلود علیه اهل سنت در شبکه‌های ماهواره‌ای بیشترین کمک را به من می‌کردند.برای  ساختن ذهن یک جوان بهترین ابزار فیلم سخنان این افراد بود. هر وقت افرادم در عقایدشان سست می‌شدند فورا فیلم سخنان تند آنها را پخش می‌کردم وافراد با انگیزه بیشتری اقدام به کشتن مردم و حتی کودکان می‌کردند. فرد آماده برای انتحاری از لحظه اعلام آمادگی تا لحظه انفجار مکرر این فیلمها را می‌دید تا از انگیزه کشتن  زن و مرد  مسلمان کوتاه نیاید.

شرور می‌گفت:حالا که گرفتار شده‌ام اولا فهمیدم این کشور، نظام اسلامی و قدرتمندی است که باید به او کمک کرد تا در جهان سربلند و پیروز باشد و ثانیا هرکسی مقابل این نظام بایستد ظلم به اسلام و وحدت بین مسلمانان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =