گوشت قرمز کیلویی ۳۵هزار تومان شد/این گران‌فروشی بدعت است – طبس نیوز

گوشت قرمز کیلویی ۳۵هزار تومان شد/این گران‌فروشی بدعت است

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با توجه به اینکه قیمت هرکیلوگرم دام زنده سبک و سنگین به ترتیب ۱۰ و ۱۲ هزار تومان است، گوشت لاشه آنها باید به ترتیب ۲۲ و ۲۴ هزار تومان به فروش برسد، اما این محصولات تا ۳۵ و ۳۶ هزار تومان در بازار قیمت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،احمد مقدسی در خصوص دلایل افزایش قیمت گوشت در بازار مصرف اظهار کرد: بر خلاف افزایش قیمتی که در بازار مصرف شاهد هستیم، قیمت فروش دام زنده دامداران کاهش یافته است به طوری قیمت گوشت گوساله ( ۵۰۰ کیلوگرمی) از ۱۱ هزار تومان به مرز ۱۰ هزار تومان و دام سبک (گوسفند) از ۱۳ هزار تومان به  ۱۲ هزار تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه مسئولان نظارتی باید بر فروش این محصولات در بازار مصرف نظارت کنند افزود: تولید کنندگان نمی دانند که این فاصله زیاد تولید تا مصرف چگونه ایجاد می شود و چه کسی در این میان سود می برد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران ادامه داد: برای افزایش قیمت این محصول؛ مواردی مانند صادرات یا متهم کردن گاودار به گران فروشی در حالی مطرح می شود که  صادرات دام زنده ۲ سال است که  در حال انجام بوده و موضوع جدیدی نیست و افزایش نیز نداشته است، دامداران علاوه بر اینکه قیمت محصولات خود را افزایش نداده اند، بلکه کاهش قیمتی در فروش محصولات خود داشته اند.

وی همچنین گفت: صادرات دام زنده ما در حجم کوچکی صورت می‌گیرد و تاثیری بر روی تنظیم بازار ندارد.

مقدسی تصریح کرد: با قیمت ۱۱ هزار تومانی دام سنگین (گوساله زنده)، قیمت هرکیلوگرم گوشت لاشه گوساله با در نظر گرفتن استخوان، آلایش و  هزینه های حمل و نقل و  … ۲۲ هزار تومان می شود و دام زنده سبک(گوسفندی) نیز بعد از اینکه به صورت شقه درآید باید کیلویی ۲۴ هزار تومان به فروش برسد.

وی  با بیان اینکه بدعت بدی ایجاد شده که قیمت هر کالای در کشور بالا رود، دیگر پایین نمی‌آید، افزود: قیمت گوشت گوساله در حالی که در بازار مصرف ۳۵ هزار تومان به فروش می رسد که قیمت این محسول باید  ۲۲ هزار تومان باشد.

مقدسی اظهار کرد:  این افزایش قیمت در بازار مصرف، در حالی ایجاد شده است که دامداران قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی و گوساله خود را کاهش داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − یازده =