بیش از ۳۲ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند/ در تعدادی کلانشهرها انتخابات به مرحله دوم می‌رود

امیری گفت: بیش از ۳۲ میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت کرده‌اند که این آمار قطعی نیست و با شمارش شعب اضافه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور امروز در محل ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: از شب گذشته کار شمارش آراء در کلیه نقاط کشور آغاز شده و در ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه اخذ رای داشته‌ایم.

وی افزود: از ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه، ۴۲ هزار و ۱۶۱ شعبه مربوط به مجلس شورای اسلامی بوده که به اتمام رسیده است. همچنین کار شمارش آرا برای مجلس خبرگان نیز در ۴۴ هزار و ۶۴۷ شعبه اخذ رای پایان یافته است.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: براساس آخرین آماری که تا این لحظه به دست ستاد انتخابات کشور رسیده، بیش از ۳۲ میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت کرده‌اند که این آمار قطعی نیست و با شمارش شعب اضافه خواهد شد.

امیری تاکید کرد: در تعدادی از شعب کار شمارش نهایی شده و در مابقی شعب همچنان کار در حال انجام است.

وی به شمارش آرا در تهران نیز اشاره کرد و گفت: در تهران شمارش آرا کماکان ادامه دارد و در تعدادی از کلانشهرها انتخابات به مرحله دوم می‌رود. ملاک انتخاب برابر قانون اخذ تحصیل یک چهارم آرای صحیح است که البته باید برابر قانون صحت انتخابات کل کشور به تایید شورای نگهبان برسد که این موضوع جزو مراحل بعدی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =