دستمزد ۹۵ کارگران ۱۴درصد افزایش یافت/توقف بن کارگری در ۱۱۰ هزار تومان – طبس نیوز

دستمزد ۹۵ کارگران ۱۴درصد افزایش یافت/توقف بن کارگری در ۱۱۰ هزار تومان

در سال ۹۵ حداقل دستمزد کارگران ۸۱۲هزار و ۱۶۴ تومان برای تمام سطوح تعیین شد که افزایش ۹۹هزار و ۷۳۹ تومانی نسبت به مزد سال ۹۴ دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،جلسه شورای عالی کار در حالی شب گذشته با حضور نمایندگان کارکنان، کارفرمایان و دولت تشکیل جلسه داد که دستمزد بیش از ۱۱ میلیون کارگر را ساعت ۲.۵ بامداد تعیین کرد.

دستمزد سال آینده کارگران ۱۴ درصد برای تمام سطوح افزایش یافت و سایر مؤلفه‌های حقوقی افزایش یا کاهشی نسبت به سال قبل نداشته‌ است.

بر این اساس بن خواربار همان ۱۱۰هزار تومان سال گذشته و حق سنوات نیز همان رقم  سال ۹۴ تعیین شده است. حق مسکن نیز نسبت به سال قبل تغییری نداشته است، در سال قبل حق مسکن به ۴۰ هزار تومان افزایش یافته بود که کارفرمایان این مصوبه را اجرایی نکردند و تنها ۲۰ هزار تومان بابت حق مسکن به کارگران پرداخت کردند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار به تسنیم گفت: کارفرمایان وعده داده‌اند امسال این مصوبه را اجرایی کنند که بر این اساس بابت حق مسکن ۴۰هزار تومان پرداخت خواهد شد.

با این اوصاف با افزایش ۱۴درصدی، حداقل دستمزد کارگران امسال از ۷۱۲هزار و ۴۲۵ تومان به ۸۱۲هزار و ۱۶۴ تومان برای سال ۹۵ رسید.

بر اساس این گزارش حق پایه سنوات روزانه ۱ هزار تومان شده که نسبت به سال قبل تغییر نکرده و حق اولاد نیز ۸۱.۲۱۶ هزار تومان شده است که ده درصد حداقل حقوق است.

بر این اساس جمع دریافتی افراد مجرد ۹۷۲.۱۶۵ هزار تومان و افراد متأهل با یک فرزند ۱۰۵۳.۳۸ هزار تومان و حداقل مزد روزانه ۲۷.۰۷۲ هزار تومان تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + چهار =