خالی کردن حساب بانکی با رسید خودپرداز – طبس نیوز

خالی کردن حساب بانکی با رسید خودپرداز

کسی فکرش را هم نمی کند که سارقان بتوانند تنها با یک رسید خودپرداز از حساب مشتریان پول برداشت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از میزان،رسید خودپرداز های دستگاههای عابر بانک جدید ترین ابزار برای سرقت و کلاهبرداری اینترنتی در کشور است. شاید هیچکس فکرش را نکند که وقتی رسید خودپرداز را دور می اندازد مجرم نامریی در کمین او است تا با دسترسی به اطلاعات بانکی از جمله موجودی حساب با یک  جعل ساده حساب مالباخته را خالی کند. در این روش مجرمان در اطراف عابربانک ها پرسه می زنند و پس از بررسی رسید خودپردازها با شناسیی حساب های دارای پول نقشه شان را برای برداشتغیرمجاز اجرایی می کنند.

در این روش متهمان با شناسایی حساب های پر از پول با مراجعه به شعبه بانک به بهانه های مختلف اطلاعات صاحب حساب را به دست می آورند. این افراد بعد از کسب اطلاعات صاحب حساب به راحتی  با جعل مدارک هویتی خود را به جای او معرفی کرده و با مراجعه به شعبه درخواست کارت عابر بانک می کنند. به خاطر اینکه در حال حاضر در هر شعبه ای به راحتی کارت صادرمی شود  فرد به راحتی  می تواند با یک کارت ملی عابر بانک دریافت و به راحتی حساب فرد را تخلیه کنند.

این روش در حال فاگیری میان سارقان بود که خوشبختانه با جلسات مشترکی که با بانک ها برگزار کردیم این معظل در حال رفع است اما هنوز هم برخی از سارقان از این روش استفاده کرده و در چند نوبت اقدام به سرقت پول صاحب حساب می کنند.

مهمترین راهکار پیشگیری از این کلاهبرداری و برداشت غیر قانونی از حساب همراه بردن رسید دسگاه یا مخدوش کردن آن است. به هیچ عنوان هنگامی که موجود حساب گرفته یا پول برداشت می کنید رسید خود را دور نیانداخته و آن را همراه خود ببرید.همچنین می توانید با معدوم کردن رسید دست سودجویان را کوتاه کنید.

در پرونده هایی که به این شکل تشکیل شده است مالباختگان متاسفانه به راحتی تمام پول هایشان را از دست می دهند و شناسایی و دستگیری سارقان نیز بسیار سخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 11 =