ربوده شدن هواپیمای مسافربری مصری حامل ۶۲ سرنشین

یک فروند هواپیمای مسافربری مصر حامل ۶۲ سرنشین که از اسکندریه عازم قاهره بود توسط هواپیما ربا ربوده شد و در فرودگاهی در قبرس به زمین نشست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،یک فروند هواپیمای مسافربری مصر ربوده شد. این هواپیما از اسکندریه عازم قاهره بود که توسط هواپیما ربا ربوده شد.

هواپیما ۵۵ مسافر دارد و کادر پروازی آن ۷ نفر هستند

خبرگزاری رویترز گزارش داد که این هواپیما بعد از تغییر مسیر در فرودگاه “لارنکا” در کشور قبرس به زمین نشسته است. هواپیما از نوع ایرباس A320 است.‬‎ مسئولان هواپیمایی مصر گفتند: هواپیما ۵۵ مسافر دارد و کادر پروازی آن هفت نفر هستند. گزارش‌های اولیه از وجود ۸۰ سرنشین در این هواپیما حکایت داشت.

پرواز داخلی هواپیما

رادیو قبرس اعلام کرد که این هواپیمای مصری در پروازی داخلی از شهر اسکندریه مصر به شهر قاهره در حال پرواز  بود که ربوده شد.

احتمال وجود بمب در هواپیما

برخی از رسانه‌ها از احتمال وجود بمب در هواپیما خبر داده و  اعلام کردند که هواپیما ربا با تهدید داشتن کمربند انتحاری از خلبان خواسته است به سوی قبرس پرواز کند.  مسئولان قبرسی از پلیس خواستند که از بیم وجود مواد منفجره در هواپیما از آن دوری کنند‬.

انگیزه هواپیما ربا از ربودن هواپیما مشخص نیست

هنوز مشخص نیست که انگیزه هواپیما ربا از ربودن این هواپیما چه بوده است.  پلیس قبرس اعلام کرد که ربایندگان هنوز خواسته های خود را مطرح نکرده اند و هسته بحران به فرودگاه لارنکا اعزام شده است.

بیشتر مسافران این هواپیما تابعیت مصری دارند

نیویورک تایمز گزارش داد که بیشتر مسافران این هواپیما تابعیت مصری دارند. یک مسئول وزارت هواپیمایی کشوری مصر گفت: ۳۰ سرنشین مصری، ۱۰ سرنشین آمریکایی، هشت سرنشین انگلیسی و یک سرنشین سوری است.

تماس هواپیما ربا با مقامات مصری

بر اساس این گزارش، این هواپیما بعد از ۴۵ دقیقه پرواز، ارتباطش با برج مراقبت قطع شد. سازمان هواپیمایی مصر اعلام کرد که رباینده هواپیمای مصری در قبرس با ما در تماس است. روزنامه مصری الیوم به نقل از منابع وزارت هواپیمایی کشوری مصر اعلام کرد: رباینده هواپیما با آنها تماس گرفت و قرار است برای بار دوم تماس بگیرد.

همه سرنشینان مصری هواپیما در فرودگاه لارنکا آزاد شدند

رسانه‌های مصری از قول مقامات قبرس گزارش داده‌اند فرد هواپیماربا به مسافران اجازه داده هواپیما را ترک کنند.  خبرنگار العالم نیز گزارش داد که رباینده به زنان و کودکان اجازه داده است که هواپیما را ترک کنند.‬‎ خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد که همه سرنشینان مصری هواپیما در فرودگاه لارنکا آزاد شدند.

بیانیه وزارت هواپیمایی کشوری مصر درباره هواپیمای ربوده شده

وزارت هواپیمایی کشوری مصر درخصوص ربوده شدن یک فروند هواپیمای این کشور و فرود آن در فرودگاه قبرس بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت هواپیمایی کشوری مصر در بیانیه خود آورده است: یک سرنشین هواپیمای ربوده شده شرکت هواپیمایی مصر تهدید کرد که  کمربند انفجاری خودش را منفجر می کند.

این بیانیه افزود: تعامل با این سرنشین از سوی مسئولان قبرسی در جریان است.

در این بیانیه آمده است: هواپیما هدف ربایش قرار گرفت و خلبان “عمر الجمل” از تهدید یکی از سرنشینان خبر داد که گفته است کمربند انفجاری دارد. این فرد خلبان را مجبور کرد که در فرودگاه لارنکا در قبرس به زمین بنشیند.

این بیانیه افزودند: این هواپیما از نوع ایرباس ۳۲۰ بود که با شماره پرواز ۱۸۱ با ۸۱ سرنشین از فرودگاه برج العرب در شهر اسکندریه به سمت فرودگاه قاهره پرواز کرد.

تماس تلفنی السیسی با همتای قبرسی خود

در همین حال، منابع خبری از تماس تلفنی رئیسان جمهوری مصر و قبرس برای هماهنگی درباره بحران هواپیمای ربوده شده خبر دادند.

در حال تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =