جریانات سیاسی که سعی در حذف رجال ولایی دارند نقشه بنی‌عباس را ادامه می‌دهند – طبس نیوز

جریانات سیاسی که سعی در حذف رجال ولایی دارند نقشه بنی‌عباس را ادامه می‌دهند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: اگر جریانات سیاسی در انتخابات سعی در حذف رجال برجسته ولایی و دینی دارند همان نقشه بنی‌عباس را ادامه می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از فارس،آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عصر امروز در مراسم هفدهمین سالگرد فقید سعید آیت‌الله روحانی در مدرسه صدر بابل با تسلیت شهادت امام هادی (ع) و رحلت آیت‌الله روحانی نماینده فقید ولی فقیه در استان مازندران اظهار کرد: در شب عاشورا دشمن با این حربه که جنگ برای قدرت است مردم را در دو راهی قرار داد و دچار گمراهی آنان شد و توانست با این تحلیل سیاسی نادرست در ذهن مردم، اهل بیت(ع) را به اسارت بکشاند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال همین امر و ایجاد چنین تحلیل سیاسی در کشور است که بگوید نزاع سیاسی در کشور بر سر قدرت است، افزود: این امر که در مسئله انتخاباتی اخیر نیز جلوه‌نمایی کرد، سبب شد عده‌ای با از بین بردن تمام اصول اخلاقی، منطق کوفی را در جنگ شب عاشورا حاکم کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این افراد کسانی هستند که می‌خواهند قدرت را به دست گرفته، عیاشی کنند و پول به دامن استکبار بریزند، چراکه می‌دانند «آخوندهای» جامعه مانع آنها هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: اینها بدانند زمانی که ما انقلاب کردیم با تمام ضعف‌هایی که داشتیم اجازه ندادیم آب خوش از گلوی شاه پایین برود چه رسد به امروز
که مردم با بصیرت پای انقلاب ایستادند و بدانند امکان ندارد موفق شوند، چراکه این امتیاز را روحانیت با اتکا به ولایت و امامت هادی (ع) به ارث بردند.

وی همچنین با تسلیت سالروز شهادت امام هادی (ع) و با بیان اینکه شرکت در مراسم سالگرد آیت‌الله هادی روحانی برایم افتخار است، تبیین کرد: ساده‌زیستی و زندگی زاهدانه آیت‎الله روحانی(ره) در قبل و بعد از انقلاب بسیار ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره اینکه سبک زندگی این عالم ربانی براساس مبانی دینی و الگو گرفته از اولیای الهی بود، اضافه کرد: مهم‌ترین جلوه آن را در زندگی زاهدانه و ساده آن مرحوم و همسطح با زندگی طبقات ضعیف جامعه می‌توان دریافت.

آیت‌الله علم‌الهدی به گوشه‌ای از مبارزات نماینده فقید ولی فقیه در مازندران قبل از انقلاب اشاره و تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله روحانی به عنوان یکی از شاگردان برجسته امام راحل، از سال ۱۳۴۲ خط مبارزه با رژیم طاغوت را در شمال کشور هدایت می‌کرد و تمام موضع‌گیری سیاسی آیت‌الله روحانی بر مبنای ایمان خالصانه الهی و باورهای دینی نشأت می‌گرفت.

وی عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) طی ۲۳ سال توانست توحید را در شبه جزیره عربستان حاکم کند و کره زمین را در حیطه اسلام درآورد، در حالی‌ که هیچ پیامبری نتوانست حتی فراتر ار قوم خود خداپرستی را ترویج دهد همانند نوح پیامبر که بعد از ۹۵۰ سال تبلیغ نتوانست مردم را به توحید دعوت کند تا اینکه دعا کرد خداوند زمین را از کافران پاک و منزه کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه این پیامبر با تمام خدماتی که برای بشریت داشت می‌فرماید هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشد، چراکه هیچ پیامبری شاهد ظلمی که به فرزندان و اهل بیت(ع) پیامبر (ص) شد، نبودند، خاطرنشان کرد: در صورتی شاهد ظلم به اهل بیت(ع) هستیم که آنها عناصری برای اصلاح زمین، افضل و اعلم نه تنها در امت بلکه در کره زمین بودند.

این مسئول با اشاره به عامل مظلومیت و ظلم به اهل بیت، یادآور شد: دشمنان در مقابل اهل بیت (ع) که اسوه و الگوی جامعه بودند ایستادند، چراکه سعی داشتند از این مکتب سکویی برای هوس‌بازی و قدرت سیاسی خود بسازند و بر مظلومان حکومت کنند، اما اهل بیت (ع) سنگ مسیر آنها شدند، بنابراین درصدد از میان برداشتن آنها بودند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: زمان امامت امام هشتم نقطه عطفی در تاریخ محسوب می‌شود، چراکه دشمن در صدد براندازی امامت بود، اما با درایت امام هشتم و امام هادی (ع) این امر فرصتی برای تجدید حیات امامت در جامعه شد.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: حضور یک‌میلیون و ۵۰۰ نفر از اقصی نقاط برای تشییع جنازه امام هادی (ع) در شهری که به اندازه یک محله بابل امروز جمعیت نداشت نشان از عشق مردم به امامت، ولایت و شکست بنی‌عباس و امیه بود که با تمام کارشکنی‌ها و حتی شهادت ائمه موفق نشدند.

وی با بیان اینکه دکترین سیاسی که حکومت در جریان یک امامت اسلامی قرار گیرد بزرگ‌ترین عامل براندازی طاغوت است، تصریح کرد: زمانی که امام هادی (ع) به سامرا خوانده شد او را در محله مسکینان اقامت دادند، اما نفوذ الهی امام چنان بود که در دل پایگاه نظامی دشمن نفوذ کرد و پایگاه نظامی دشمن بزرگ‌ترین شبکه سازماندهی شیعه و اسلام در آن روز شد.

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه اگر ولایت و امامت را به خوبی بشناسیم به عمق خدمات آنها در زندگی پی می‌بریم چون نفوذ شیعه و عظمت امام هادی (ع) سبب شده تا همه مبادلات بین‌المللی دشمن به هم بریزد، اظهار کرد: امروز ما و انقلاب ما سر همین سفره نشسته و نفوذ روحانیت موجب قوی‌ترین قدرت در کره زمین شد که این مسئله ناشی از صلابت اهل بیت (ع) است.

وی در ادامه با یادآوری خاطرات دوران انقلاب اسلامی گفت: رئیس سازمان سیا در جواب کارتر که گفته بود شما بعد از ۲۵ سال تسلط بر کشور ایران و در اختیار داشتن تمام اطلاعات و اختیارات مردم این کشور چگونه نتوانستید جلوی انقلاب را بگیرید؛ نوشت قابل پیش‌بینی نبود که مرد ۷۰ ساله‌ای که اسم، عکس و کتاب وی قاچاق محسوب می‌شد و تمام دوستان وی زیر شکنجه ما جان دادند بتواند تنها با کمک قلم و کاغذ قلب ۳۵ میلیون نفر را به تسخیر خود درآورد و باهم متحد کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تبیین کرد: این نشان از نفوذ ولایی امام هادی (ع)، امام حسین (ع) و امام عسگری (ع) است که همچنان همه را اداره می‌کند.

وی با تقدیر از خدمات مرحوم آیت‌الله روحانی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله روحانی عنصر فداکار در برابر شداید و سختی‌ها در زمان خفقان طاغوت بود و با وجودی که عده‌ای اقدامات وی را بی‌نتیجه و به تمسخر می‌گرفتند توانست کانون فساد و ذلت را که در بابل ریشه دوانده بودند برچیند و مفسدان را از شهر بیرون و مردم را در مسیر ولایت و انقلاب راهنمایی کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: آنچه سبب شد مردم همگام با مرحوم آیت‌الله روحانی در مسیر انقلاب از ولایت حمایت کنند وجود فضایل درونی وی بود که جلوه‌ای از زهد و تقوی داشت و چهره‌ای که مردم تشنه آن بودند را به عینه می‌دیدند که در عمل نیز در مسیر اهل بیت(ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه امام خمینی(ره) تنها یک نفر بود علمایی چون روحانی همان قلمی بودند که استکبار آن را رمز موفقیت رهبر اعلام کردند، ادامه داد: حضور باشکوه مردم در هفدهمین سالگرد این عالم ربانی نتیجه خدمات و خلوص نیت وی در زمان حیات در مسیر اسلام و ولایت بود.

وی بیان کرد: اگر جریانات سیاسی در انتخابات سعی در حذف رجال برجسته ولایی و دینی دارند همان نقشه بنی‌عباس را ادامه می‌دهند، این جریان سیاسی فرصت‌طلبی که دست در دست استکبار دارند، باید بدانند اگرچه ممکن است این انقلاب دچار فراز و نشیب شود، اما مردم بصیرت دینی دارند، چشم مردم از قرآن است و هرگز خاموشی ندارد؛ مردم بدانند هیچ رقابت قدرتی وجود ندارد، بلکه تنها با رقابت سیاسی مواجه هستیم.

به گزارش فارس، هفدهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله روحانی نماینده فقید ولی فقیه در مازندران با حضور آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، ربیع فلاح‌جلودار استاندار مازندران، نصرپور مدیرکل صدا و سیمای مشهد مقدس، فرمانده انتظامی استان مازندران، مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =