هیچ‌کس نباید به‌خاطر بی‌پولی از زیارت حضرت رضا(ع) ‌محروم شود/ آمادگی برای همکاری در زمینه تسهیل زیارت دانشجویان و طلاب – طبس نیوز

هیچ‌کس نباید به‌خاطر بی‌پولی از زیارت حضرت رضا(ع) ‌محروم شود/ آمادگی برای همکاری در زمینه تسهیل زیارت دانشجویان و طلاب

تولیت آستان قدس رضوی بر فراهم‌آوری شرایط تشرف قشر جوان به زیارت مضجع منور حضرت رضا(ع) تأکید کرد و گفت: هیچ‌کس نباید به‌خاطر بی‌پولی از زیارت حضرت رضا(ع) و ابراز دلدادگی و محبت به خاندان عصمت و طهارت(ع) محروم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی طی سخنانی در دیدارهای جداگانه با رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به تبیین نقش مقوله زیارت در ارتقای باورهای دینی و مصون سازی جوانان پرداخت و با بیان اینکه در آموزه‌های دینی ما بر ارتباط مستمر با ائمه اطهار(ع) تأکید بسیاری شده است، اظهار داشت: تشرف به مضجع منور ائمه اطهار(ع) و زیارت مشاهد مشرفه ایشان، یکی از نمودهای عینی حفظ ارتباط با خاندان عصمت و طهارت در عصر حاضر است.

وی سپس نقش پررنگ و مؤثر جوانان در عرصه‌های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و افزود: همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز بارها تأکید داشته‌اند، اگر یک جوان متحول شود، خانواده‌ای را به حرکت وامی‌دارد، بر این اساس، باید برای جوانان و به‌طور ویژه دانشجویان و طلاب برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای مد نظر باشد.

رئیسی در ادامه بر فراهم‌آوری شرایط تشرف قشر جوان به زیارت مضجع منور حضرت رضا(ع) تأکید و عنوان کرد: هیچ کس نباید به‌خاطر بی‌پولی از زیارت حضرت رضا(ع) و ابراز دلدادگی و محبت به خاندان عصمت و طهارت(ع) محروم شود.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه تسهیل زیارت دانشجویان و طلاب، افزود: هزینه‎هایی که برای تشرف این اقشار به زیارت صورت می‌گیرد، در واقع یک سرمایه‌گذاری برای ارتقای باورهای دینی و مصون سازی جوانان است.

وی هم چنین با اعلام “بر اساس مفاد حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، تسهیل زیارت را یکی از مأموریت‌های اصلی خودمان می‌دانیم”، گفت: این موضوع از نظر ما تنها به محدوده حرم مطهر محدود نمی‌شود و تمام نهادهای مسئول باید در راستای تسهیل تشرف زائران حضرت رضا(ع) برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و سید ضیاء هاشمی، معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های مراکر متبوعشان پرداختند و بر ضرورت تعامل با آستان قدس رضوی در راستای افزایش کمی و کیفی تشرف دانشجویان و طلاب به زیارت حضرت رضا(ع) تأکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =