بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع رسانی اسناد و آثار ایثارگران شد – طبس نیوز

بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع رسانی اسناد و آثار ایثارگران شد

هیأت وزیران با تأکید بر ضرورت حفظ، جمع آوری و نگه داری کلیه اسناد فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی مکتوب و غیرمکتوب شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع رسانی اسناد و آثار ایثارگران کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،هیأت وزیران با توجه به نقش مهم زنان در تحکیم بنیان خانواده، ضمن حمایت از این نقش تأثیرگذار، بر اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار و زنان در معرض آسیب های اجتماعی تأکید کرد. ایجاد فرصت های مناسب اشتغال و بازار کار، تحصیل و مدیریت، تأمین امنیت اجتماعی و حمایت حقوقی نیز از دیگر محورهای مورد تأکید هیأت وزیران بود.
دولت همچنین بررسی پیشنهادهای معاونت امور زنان و خانواده و بسته سیاستی توان افزایی زنان را در جهت بررسی دقیق تر به کمیسیون اجتماعی هیأت وزیران ارجاع داد.
در ادامه، هیأت وزیران با تأکید بر ضرورت حفظ، جمع آوری و نگه داری کلیه اسناد فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی مکتوب و غیرمکتوب شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع رسانی اسناد و آثار ایثارگران کرد.
بر این اساس، آیین نامه اجرایی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تصویب رسید که به موجب این آیین نامه، جمع آوری اسناد و آثار از ایثارگران، صرفاً توسط و از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام خواهد شد و دستگاه های مشمول موظف به همکاری و هماهنگی با بنیاد و تحویل اصل اسناد و آثار گردآوری شده به استثنای اسناد و پرونده های دولتی هستند.
صدور مجوز انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت اساسنامه پلیس کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکوپل) از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.
دولت همچنین برخی از مواد آیین نامه اجرای قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات را اصلاح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =