ورود سپاه و بسیج سازندگی به احداث مسکن‌ روستایی در سال ۹۵ – طبس نیوز

ورود سپاه و بسیج سازندگی به احداث مسکن‌ روستایی در سال ۹۵

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به تمرکز کمیته امداد برای احداث مسکن مددجویان در سال ۹۵ از ورود سپاه و بسیج سازندگی به احداث مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،پرویز فتاح در حاشیه همایش توانمندسازی و خودکفایی ۴ هزار و ۳۰۲ خانوار کمیته امداد استان خوزستان که صبح امروز در شهر اهواز برگزار شد، با اشاره به دوران ۸ سال دفاع مقدس و تلاش‌های مردم این استان در این سال‌ها اظهار کرد: ما دلباخته خوزستان هستیم و من همواره خود را خوزستانی می‌دانم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: سوم خرداد روز بسیار مهمی در تاریخ کشور ما است و ما این روز را بهانه کردیم تا این جشن خودکفایی مددجویان خوزستانی را برگزار کنیم.

وی ادامه داد:‌ برگزاری این جشن توانمندسازی و خودکفایی نشان می‌دهد که پس از سال‌های دفاع مقدس و سازندگی در خوزستان، هنوز حیات و زندگی در این خطه جاری است.

فتاح با اشاره به تلاش کمیته امداد برای خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش گفت: یکی از سیاست‌های اصلی ما توسعه اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد با بهره‌مندی از وام‌های خرد است و در سال ۹۵ بانک‌ها و کمیته امداد حمایت بیشتری از این سیاست خواهند داشت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی اضافه کرد: در سال ۹۴ بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان وام اشتغال به بیش از ۴ هزار مددجوی استان خوزستان تخصیص داده شد و در نظر داریم در سال جاری نیز این سیاست را توسعه بخشیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه میان کمیته امداد امام خمینی و وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی در سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: ما معتقدیم که اکثر خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد قابلیت خودکفایی و اشتغال را دارند و ما با توسعه آموزش‌ها و تخصیص وام‌های اشتغال در تلاشیم تا کارآفرینی میان این قشر را ارتقا دهیم.

فتاح ادامه داد: امروز جای خوشبختی است که شاهدیم خانوارهایی که تا پیش از این با کمک‌های مردمی، صدقه و زکات روزگار می‌گذراندند تبدیل به کارآفرین شده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی در پایان با اشاره به اولویت احداث مسکن برای مددجویان کمیته امداد در سال ۹۵ خاطرنشان کرد: امسال ۷ استان به عنوان استان‌های نمونه برای بحث احداث مسکن انتخاب شدند که استان خوزستان نیز یکی از این استان‌هاست و قرار است با همکاری سپاه پاسداران و بسیج سازندگی برای احداث مسکن به خصوص در بخش روستایی تلاش جدی انجام شود.

به گفته فتاح قرار است امسال، ۶۱۵ واحد روستایی در استان خوزستان احداث شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =