ارائه تسهیلات ویژه برای سربازان متاهل – طبس نیوز

ارائه تسهیلات ویژه برای سربازان متاهل

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه تسهیلات ویژه برای سربازان متاهل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از جهان،سردار موسی کمالی گفت: مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا سیاست های جمعیتی کشور را ابلاغ کرده‌اند. از این رو، ستاد کل نیروهای مسلح در جهت پیشبرد سیاست های خود و خوشایندسازی خدمت سربازی برای سربازان متاهل به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان پیشنهاداتی را به محضر مقام معظم رهبری تقدیم کرد که مورد موافقت معظم‌له قرار گرفت.

سردار کمالی افزود: بر اساس پیشنهادات این مصوبه به ازای هر فرزند، سه ماه از خدمت دوره ضرورت کارکنان وظیفه متاهل کاهش پیدا می کند.

وی ادامه داد: مشمولانی که تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۵ مرتکب غیبت شده اند نیز در شمول این مصوبه قرار می گیرند و می توانند برای اعزام به خدمت سربازی و برخورداری از این تسهیلات اقدام کنند.

کمالی اضافه کرد: کلیه کارکنان وظیفه متاهل باید در شهر محل سکونت همسر به کارگیری شوند. از این رو، سازمان وظیفه عمومی ناجا مشمولان را به مراکز آموزشی اعزام می کند که در شهر محل سکونت همسر، یگان مورد نظر استقرار داشته باشد. همچنین نیروهای مسلح نیز باید ترتیبی اتخاذ کنند تا در صورتی که در شهری یگان خدمتی وجود ندارد، افراد را به نیروی دیگری مانند نیروی انتظامی یا سپاه منتقل کنند.

جانشین منابع انسانی ستاد کل اظهار کرد: بر اساس این مصوبه، مرخصی کارکنان وظیفه متاهل از ۲۲ روز به ۳۰ روز در سال افزایش پیدا می کند و کارکنان وظیفه متاهل باید هفته ای سه روز بعد از ساعت کاری از پادگان ها مرخص، تا ساعت بیشتری را در کنار خانواده سپری کنند.

وی با اشاره به دیگر تسهیلات این مصوبه، اولویت آموزش فنی و حرفه ای برای سربازان متاهل را برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر آموزش های مهارت آموزی و حرفه آموزی سربازان نیروهای مسلح در رشته های فنی و مهندسی مانند برق، مکانیک، الکترونیک و نجاری توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود.

سردار کمالی گفت: بر طی توافق ستاد کل نیروهای مسلح با سازمان فنی و حرفه ای، سالانه در حدود ۳۲ هزار سرباز وظیفه، آموزش‌های مهارت‌افزایی را می بینند که در صدد افزایش این تعداد به صد هزار سرباز وظیفه در طول سال هستیم.

جانشین منابع انسانی ستاد کل تصریح کرد: این مصوبه، از زمان ابلاغ لازم الاجرا است و نیروهای مسلح باید ترتیبی اتخاذ کنند که حداکثر در خرداد ماه اجرا شود تا افراد واجد شرایط از این تسهیلات بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =