برخورد با معلمان خشن طبق آیین نامه انضباطی – طبس نیوز

برخورد با معلمان خشن طبق آیین نامه انضباطی

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: با معلمان خشن طبق آیین نامه انضباطی آموزش و پرورش برخورد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،نوید ادهم دبیر کل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش ،در خصوص تنبیه بدنی دآنش آموزان اظهار داشت: قبل از انقلاب و در سال های اولیه که قوانین در وزارت معارف به تصویب رسید،تنبیه بدنی به هر نحوی ممنوع اعلام شد و در هیچ جایی از آموزش و پرورش تنبیه بدنی مجاز نیست.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد:چنان چه خطایی توسط دانش آموزان  صورت گیرد با آن ها طبق آیین نامه های انضباطی برخورد می شود که تذکر شفاهی و کتبی و جا به جایی به مدرسه دیگر از جمله اقدامات پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: تا کنون گزارش های معدودی از تنبیه بدنی در مدارس داشتیم که بهتر است این موضوع در جایی دیگر حل شود چرا که ریشه در مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد.
نوید ادهم عنوان کرد: فرهنگ اجتماعی و عمومی جامعه در قالب خشونت در مدرسه هم نمایان می شود که این موضوع طبق هیچ قانونی در وزارت آموزش و پرورش قابل تایید نیست.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن تاکید ممنوعیت تنبیه بدنی گفت:در آموزش ضمن خدمت نیز ممنوعیت تنبیه بدنی را به همکاران فرهنگی یادآور شدیم و در صورت مشاهده برابر مقررات  برخورد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =