دولت با حرف‌های زیبا و وعده‌های توخالی ‌نتوانست‌ مشکلات اقتصادی را برطرف کند/ وزن اصلاح‌طلبان با انتخاب لاریجانی در مجلس مشخص شد – طبس نیوز

دولت با حرف‌های زیبا و وعده‌های توخالی ‌نتوانست‌ مشکلات اقتصادی را برطرف کند/ وزن اصلاح‌طلبان با انتخاب لاریجانی در مجلس مشخص شد

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عملکرد ضعیف دولت در ۳ سال گذشته مشخص کرد که دولت به حرف‌های زیبا و وعده‌های توخالی بسنده کرده و نتوانسته مشکلات اقتصادی را برطرف کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،سید محمد حسینی در حاشیه اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری ققنوس اظهار داشت: پس از انتخابات ۷ اسفند که لیست امید در آن غالب بود با تلاش آقای رفسنجانی در لیست مجلس خبرگان و فضاسازی گسترده‌ای که اصلاح‌طلبان انجام دادند پیروز انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاح‌طلبان و اعتدال بودند.

وی با بیان اینکه اصولگرایان افرادی متدین و ولایتمدار هستند, افزود: اصلاح‌طلبان با جوسازی گسترده سعی کردند افراد مستقل را به‌سمت خود جذب کنند و در مجلس خبرگان رهبری فردی را که تلاش می‌کردند رأی نیاورد، رأی آورد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور با یادآوری اینکه توصیه مقام معظم رهبری این است که مجلس انقلابی عمل کند, تصریح کرد: شخصیتی که قبل از انقلاب مبارزات آن معلوم است و در خط مقدم پیشگام بود به‌عنوان رئیس مجلس خبرگان انتخاب شد و معلوم شد آنها اقلیتی هستند.

حسینی با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان در مجلس شورای اسلامی خواب مجلس ششم دومی را می‌دیدند, مطرح کرد: با انتخاب لاریجانی مشخص شد اصلاح‌طلبان این اکثریت را ندارند و امیدواریم این انتخاب به‌نفع کشور باشد و در یک فضای عقلانی به‌سمت اقدامات عملی حرکت کنیم.

وی با ابراز اینکه اصلاح‌طلبان در گام دوم خود متوقف ماندند و گام دوم را برنداشته برای انتخابات ۹۶ طراحی می‌کردند, عنوان کرد: اصلاح‌طلبان به‌تعبیر خودشان می‌خواستند جایگاه مهم را در اختیار بگیرند و عملکرد ضعیف دولت در ۳ سال گذشته مشخص کرد که دولت به حرف‌های زیبا و وعده‌های توخالی بسنده کرده و نتوانسته مشکلات اقتصادی را برطرف کند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور با تذکر اینکه در این دولت نه‌تنها فرصت جدید ایجاد نشده بلکه فرصت‌های قبل نیز از دست رفته است, خاطرنشان کرد: معیارها و ضوابط فرهنگی نیز متأسفانه در خیلی از موارد نادیده گرفته می‌شود و علی‌رغم توصیه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نیروهای ولایی و متدین مورد حمایت قرار بگیرند, گاهی این نیروها مورد کم‌مهری قرار می‌گیرند.

حسینی با بیان اینکه گاهی کسانی که با آرمان‌های امام و مقام معظم رهبری فاصله دارند میدان‌دار می‌شوند, تصریح کرد: نتیجه این موارد را در آثار تولیدی مشاهده می‌کنیم و در نمایشگاه کتاب باورها و اعتقادات دینی مورد هجمه قرار گرفت.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور با اشاره به اینکه در حوزه تئاتر و فیلم، فیلمی معنادار به‌نام ۵۰ کیلو آلبالو ساخته شد, اظهار کرد: وزیر ارشاد نزد مراجع رفت و اذعان کرد که اگر فیلم را دیده بود اجازه اکران نمی‌داد؛ در حالی که این یک توجیه و عذر بدتر از گناه است.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در طول ۳ سال اخیر ۲ سال از آن را در نمایشگاه کتاب حاضر نشدند, عنوان کرد: شاید این رمز و رازی از عدم خرسندی مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب باشد در حالی که در دولت گذشته مقام معظم رهبری همه‌ساله در نمایشگاه کتاب حاضر می‌شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + هجده =