سبد حمایت غذایی به‌مناسبت ماه رمضان بین خانوارهای نیازمند توزیع می‌شود – طبس نیوز

سبد حمایت غذایی به‌مناسبت ماه رمضان بین خانوارهای نیازمند توزیع می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نخستین بسته حمایت غذایی به‌مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان دراختیار خانوارهای نیازمند قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نخستین بسته حمایت غذایی به‌مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان دراختیار خانوارهای نیازمند قرار می‌گیرد.

علی ربیعی افزود: خانوارهای مشمول این طرح می‌توانند به‌محض دریافت پیامک از طریق تلفن همراه با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و از پیش تعیین شده کالاهای مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی ارزش ریالی سبدهای حمایت غذایی را برای خانوارهای مشمول این طرح بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: دولت در نظر دارد در سال پیش رو چهار نوبت سبد حمایت غذایی را بین خانواده‌های نیازمند توزیع کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عرضه یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک در استان‌های کمتر برخوردار و توزیع شیر در مدارس را از دیگر برنامه‌های حمایتی دولت در سال ۹۵ دانست و افزود: به‌زودی این برنامه‌های حمایتی دولت اجرایی خواهد شد.

ربیعی همچنین از به‌روز شدن پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی فولاد خبر داد و گفت: درحال حاضر، دولت تمام معوقات مربوط به حقوق این گروه از بازنشستگان را واریز کرده است و آنان هیچ طلبی ندارند.

وی علت ایجاد بحران در صندوق بازنشستگی فولاد را پیش‌بینی نشدن محاسبات بیمه‌ای در ایجاد این صندوق و اداره آن دانست و افزود: همین موضوع باعث شد این صندوق دچار نارسایی‌های ساختاری عمیق شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها راه حل برون‌رفت از این مشکل را اصلاح محاسبات بیمه‌ای با استفاده از دارایی‌های صندوق فولاد دانست و گفت: بر همین اساس دولت در نظر دارد با هماهنگی سازمان‌های حسابرسی و مدیریت و برنامه ریزی کشور این مشکل را برطرف کند.

وی ادغام صندوق بازنشستگی فولاد را با سایر صندوق‌های بازنشستگی از جمله تأمین اجتماعی درست ندانست و تأکید کرد: درصورتی این رویکرد اجرایی می‌شود که صندوق فولاد محاسبات بیمه‌ای قابل قبولی ارائه دهد تا سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان آن دچار زیان نشوند.

ربیعی تعداد بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد را بالغ بر ۸۰ هزار بازنشسته اعلام کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای پرداخت حقوق این تعداد از بازنشستگان غیر از هزینه‌های درمانی ماهانه ۱۶۰ میلیارد تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 1 =