امام خمینی (ره): مثل آقای خامنه‌ای پیدا نمی‌کنید – طبس نیوز

امام خمینی (ره): مثل آقای خامنه‌ای پیدا نمی‌کنید

اگر چنان‌چه فقیه در کار نباشد، ولایت فقیه در کار نباشد، طاغوت است. اگر رئیس جمهور با نصب فقیه نباشد، غیرمشروع است. وقتی غیرمشروع شد، طاغوت است؛ اطاعت او اطاعت طاغوت است. طاغوت وقتی از بین می‌رود که به امر خدای تبارک و تعالی یک کسی نصب بشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،فرازهایی از فرمایشات امام خمینی (ره) به‌مناسبت انتخاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران توسط مجلس خبرگان را در ذیل از نظر می گذرانید:

حضرت امام خمینی‌(ره) :

مثل آقای خامنه‌ای پیدا نمی‌کنید

*    اهمیّت ویژه ولایت فقیه‌

اگر چنان‌چه فقیه در کار نباشد، ولایت فقیه در کار نباشد، طاغوت است. اگر رئیس جمهور با نصب فقیه نباشد، غیرمشروع است. وقتی غیرمشروع شد، طاغوت است؛ اطاعت او اطاعت طاغوت است. طاغوت وقتی از بین می‌رود که به امر خدای تبارک و تعالی یک کسی نصب بشود.(صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۲۲۱) ولایت فقیه یک چیزی است که خدای تبارک و تعالی درست کرده است؛ همان ولایت رسول الله(ص) است.(صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۳۰۸)

*    نقش ولایت فقیه در حکومت اسلامی‌

من به همه ملت اطمینان می‌دهم که امر دولت اسلامی، اگر با نظارت فقیه و ولایت فقیه باشد، آسیبی بر این مملکت نخواهد وارد شد. ولایت فقیه، کاری که برخلاف مصالح مملکت است، انجام نمی‌دهد، کارهایی که بخواهد دولت یا رئیس جمهور یا کس دیگری برخلاف مسیر ملت و برخلاف مصالح کشور انجام دهد، فقیه کنترل می‌کند، جلوگیری می‌کند.(صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۵۸)

ولایت فقیه، ولایت بر امور است که نگذارد این امور از مجاری خودش بیرون برود. نظارت کند بر مجلس، بر رئیس جمهور که نبادا یک پای خطایی بردارد، نظارت کند بر همه دستگاهها که نبادا یک کار خلافی بکند.(صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۳۱۱)

*    شرایط ولیّ فقیه‌

اسلام هر فقیهی را که ولیّ نمی‌کند؛ آن‌که علم دارد، عمل دارد، مَشْی او مَشْی اسلام است، سیاستش سیاست اسلام است، یک آدمی که تمام عمرش را در اسلام گذرانده و در مسائل اسلامی گذرانده و آدم مُعوجی نیست و صحیح است، این نظارت داشته باشد به این امرها، نگذارد که هر کس هر کاری دلش می‌خواهد بکند.(صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۷۲)

*    مثل آقای خامنه‌ای پیدا نمی‌کنید

من آقای خامنه‌ای را بزرگ کردم؛(صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۲۰۰) (کسی) که آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین‌انداز است؛(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۵۰۴) سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب، متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام و عالم به دین سیاست.(صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۵۰۴)

شما اگر گمان بکنید که در تمام دنیا، (در بین) رئیس‌جمهورها و سلاطین و امثال این‌ها، یک نفر را مثل آقای خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار و بنای قلبی‌اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمی‌کنید. من ایشان را سال‌های طولانی می‌شناسم و در آن زمانی که اول نهضت بود، ایشان وارد بود و به اطراف برای رساندن پیام‌ها تشریف می‌بردند و بعد از این هم که این انقلاب به اوج خودش رسید، ایشان همه‌جا حاضر واقعه بود تا آخر و حالا هم هست. (او) یک نعمتی (است که) خدا به ما داده (است).(صحیفه امام، ج ۱۷، ص ۲۷۲)

*    چون خورشید روشنی می‌دهند

این‌جانب که از سال‌های قبل از انقلاب با جنابعالی ارتباط نزدیک داشته‌ام و همان ارتباط بحمدالله تعالی تاکنون باقی است، جنابعالی را یکی از بازوهای توانای جمهوری اسلامی می‌دانم و شما را چون برادری که آشنا به مسائل فقهی و متعهد به آن هستید و از مبانی فقهی مربوط به ولایت مطلقه فقیه جدا جانبداری می‌کنید، می‌دانم و در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی، ازجمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می‌دهید.(صحیفه امام، ج ۲۰، ص ۴۵۵) ان‌شاء‌الله‌تعالی خداوند، امثال جناب‌عالی را که جز خدمت به اسلام نظری ندارید، در پناه خود حفظ فرماید.(صحیفه امام، ج ۲۰، ص ۴۵۲)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 11 =