هکر تعدادی از سایت‌های دولتی دستگیر شد – طبس نیوز

هکر تعدادی از سایت‌های دولتی دستگیر شد

مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سایبری اعلام کرد هکر تعدادی از سایت‌های دولتی را دستگیر کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری اعلام کرد که هکر تعدادی از سایت‌های دولتی را دستگیر کرده است.

وی که با نام «مافیا هکینگ تیم» فعالیت می‌کرد، هکر سایت‌های معروف ایرانی مانند سایت سازمان ثبت اسناد کشور، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از دانشگاه‌های کشور است.

چندی پیش هک تعدادی از سایت‌های دولتی، جنجال رسانه‌ای زیادی را ایجاد کرد. مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، براساس وظایف ذاتی و مأموریت‌های محوله، در راستای پاسداری از امنیت فضای مجازی، با ورود به موضوع و انجام اقدامات فنی، موفق به شناسایی و دستگیری هکر تعدادی از این سایت‌ها شد.

این هکر که با نام «مافیا هکینگ تیم» فعالیت می‌کرد، تاکنون تعداد زیادی از سایت‌های داخلی از جمله سایت سازمان ثبت اسناد کشور، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از دانشگاه‌های کشور را هدف فعالیت‌های مجرمانه خویش (هک، نفوذ و …) قرار داده است.

نکته مهم آنکه تهاجمات سایبری اخیر، بار دیگر ضعف و خلأ امنیتی سایت‌های رسمی و حاکمیتی کشور را نشان داد. مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری پیرو مأموریت ذاتی خویش و حفاظت و صیانت از حاکمیت ملی و امنیت عمومی مردم در بستر فضای مجازی، مکرراً این موضوع را به نهادهای متولی امر تذکر داده است.

نکته دیگر آنکه در حالی که برخی مقامات و منابع خبری مدعی شده بودند که این هکر تنها توانسته مدیریت بخش اطلاع‌رسانی سایت‌های هک‌شده را در اختیار بگیرد، اما بررسی کارشناسان فنی این مرکز، نشان‌دهنده این است که وی به‌دلیل ضعف امنیتی، به اطلاعات زیادی دسترسی داشته ولی به‌دلیل انگیزه‌های خاص، از پیاده‌سازی و سرقت این اطلاعات خودداری نموده است.

لازم به ذکر است، فرد مذکور ضمن تشکیل پرونده، به مرجع قضایی معرفی گردیده و تحقیقات مقدماتی از وی کماکان در دستور کار کارشناسان فنی مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری قرار دارد.

گرداب طی گزارشات تکمیلی آتی ابعاد مختلف این موضوع را به اطلاع عموم خواهد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =