طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

سازمان هواشناسی برای سواحل غربی، مرکزی و شرقی دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات البرز و شمال شرق، خراسان شمالی و رضوی بارش برف پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز دریای خزر مواج است و به تدریج طوفانی می‌شود، احتمال غرق شدن شناور‌های سبک وجود دارد که برای بروز طوفان در دریای خزر اخطاریه صادر شده است.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز برای بخش‌ هایی از شمال غرب بارش پراکنده برف را خواهیم داشت که بعدازظهر از مقدار این بارش‌ ها کاسته می‌شود.

فردا بارش‌ ها در سواحل شرقی دریای خزر و مناطق شمال شرق تداوم دارد.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: فردا بارش در سواحل شرقی دریای خزر و مناطقی از شمال شرق تداوم دارد؛ سایر مناطق کشور جوی پایدار خواهند داشت.

 

یکشنبه با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب بارش‌های پراکنده برف و باران در شمال غرب کشور آغاز می‌شود.

 

بعدازظهر یکشنبه بر شدت بارش در این مناطق افزوده می‌شود و گستره بارش‌ها به مناطقی از غرب و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی کشیده می‌شود.

 

سواحل غربی دریای خزر هم بارش‌ها شروع می‌شود.

 

بر اساس اعلام سازما هواشناسی، دوشنبه بارش برف و باران را در شمال غرب، غرب، ارتفاعات دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمالی، ارتفاعات دامنه‌های البرز غربی، مرکزی، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر بارش پیش بینی می شود. 

 

سه شنبه، در غرب، دامنه‌های زاگرس شمالی و مرکزی و به شکل خفیف در برخی مناطق شمال غرب، غرب بارش برف و باران تداوم دارد.

سازمان هواشناسی اعلام کرد:  امروز و فردا در استان‌های البرز، قزوین، تهران، قم، شمال شرق اصفهان، شمال شرق مرکزی، سمنان، شرق یزد و برخی مناطق خراسان رضوی وزش شدید باد پیش بینی می شود که احتمال آسیب رساندن به گلخانه‌ها و ساز‌های موقت را دارد.

 

 فردا در سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی کرمان و مناطقی از هرمزگان وزش شدید باد پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز و فردا خلیج فارس به ویژه بخش‌های مرکزی و شرقی آن مواج و متلاطم می‌شود و تا فردا کاهش محسوس دما را در استان‌های سمنان، خراسان شمالی خواهیم داشت.

 

سازمان هواشناسی اعلام کرد: به افرادی که قصد عبور از جاده‌های کوهستانی گیلان، گلستان و مازندران را دارند، توصیه می‌شود که حتما به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

 

شنبه صبح کاهش محسوس دما و حتی یخبندان را در مناطق سردسیر و کوهستانی نوار شمالی کشور پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز  سردترین مرکز استان شهرکرد و ارومیه با دمای هفت درجه زیر صفر بوده اند و دمای دیروز بندرعباس به ۲۳ درجه سانتی گراد رسید که گرم‌ترین مرکز استان کشور محسوب می‌شود.

لینک منبع خبر