برگزاری آزمون غیر حضور در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: آزمون‌های پایان نیمسال تحصیلی جاری به علت شیوع کرونا غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 زمانی افزود: آزمون‌های پایان نیم سال جاری این دانشگاه به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت غیرمتمرکز، غیرحضوری برگزار می‌شود.

محمدرضا زمانی اظهارداشت: اولین بار است که آزمون‌های پایان نیم سال این دانشگاه از حالت متمرکز و سراسری خارج می‌شود، از آنجا که نمی‌دانیم تا زمان برگزاری امتحانات چه تعداد از استان‌ها در وضعیت سفید خواهند بود، امتحانات پایان نیم سال جاری به صورت غیرمتمرکز و غیرحضوری با محوریت مراکز دانشگاه پیام نور در سراسر کشور و اساتید دروس برگزار می‌شود.

وی با بیان این که تامین سلامت روانی و جسمی دانشجویان و ایجاد فضای بی دغدغه و با امنیت خاطر برای برگزاری امتحانات در اولویت قرار دارد، افزود: دانشگاه پیام نور در راستای پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تلاش می‌کند هماهنگی‌ها را مطابق تقویم آموزشی انجام دهد تا دانشجویان در زمان مقرر امتحانات خود را بر اساس ارزشیابی‌های استاد در قالب آزمون الکترونیکی و یا سایر روش‌های ارزشیابی بگذرانند.

رئیس دانشگاه پیام نور تاکید کرد: تقویم آموزشی این دانشگاه به هیچ عنوان تغییر نمی‌کند و آزمون‌ها دقیقا مطابق با جدول زمان بندی آزمون‌ها به نحوی که ذکر شد، برگزار می‌شود.

زمانی همچنین از برگزاری ترم تابستان مطابق با تقویم آموزشی به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: در صورت ادامه شیوع بیماری و خطر ابتلای دانشجویان ارائه دروس نظری در ترم تابستان نیز به صورت الکترونیکی بوده و دروس عملی به محض اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و بدون محدودیت زمانی برای دانشجویان ارایه می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان تمامی اطلاعات آموزشی مربوط به دوره کرونا را میتوانند از پرتال دانشگاه به نشانی www.pnu.ac.ir دریافت کنند، افزود: جلسات دفاع رساله و پایان نامه و ارائه پروپوزال دانشجویان نیز به صورت الکترونیکی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه پیام نور ابراز امیدواری کرد: دانشجویان در کمال آرامش و بی دغدغه به سلامت نیم سال جاری را به پایان برسانند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 5 =