طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

رونمایی از سامانه «مهر مدارس»؛ دعوت به بهبود فضای آموزشی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خوب است دانش‌آموزان ما در کنار آموزش علوم و ریاضی بیاموزند که در امور اجتماعی‌شان سهیم باشند گفت: سامانه مهر مدرسه را طراحی کردیم و هدفمان این است با کمک خیران، همه مردم ایران را به همکاری در امر خیر مدرسه‌سازی دعوت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محسن حاجی میرزایی عصر امروز چهارشنبه در آئین رونمایی از سامانه مهر مدرسه با اشاره به اجرای «طرح آجر به آجر» اظهار داشت: این طرح با کمک افراد و خیرین می‌تواند به بهبود وضعیت فضای آموزشی کمک کند. میزان کمک مالی مردم در این اقدام خیر چندان مهم نیست، بلکه مهم سهیم بودن افراد در این اقدام خیر است.

او افزود: رواج فرهنگ کمک کردن در اقدام خیر برای جامعه بسیار ارزشمند است؛ به طور مثال مردم دنیا در تمام کشور‌ها در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در برابر این آزمون و پرسش قرار گرفتند و باید به آن پاسخ می‌دادند؛ در واقع کرونا یک مسابقه بین المللی بود که همه کشور‌ها با شرایط مالی و منابع یکسان در آن شرکت نکردند، برخی با توان مالی بسیار بیشتر و برخی دیگر مانند کشور ایران در شرایط تحریم وارد این مسابقه شدند، اما ملت ایران با حس همدلی، همنوایی و مشارکت صمیمانه از پس این مشکل به خوبی برآمدند.

حاجی میرزایی ادامه داد: در آینده از مشارکت خیرخواهانه مردم ایران در شرایط سخت و بحرانی کرونا قصه‌های بسیاری گفته می‌شود.

او خاطرنشان کرد: اگر هر فرد حتی یک اجر برای ساخت مدارس بدهد، وضعیت فضای آموزشی بسیار بهتر می‌شود؛ وحدت نظری که امروز در بحران کرونا شاهد بودیم، می‌تواند این حرف را تایید کند.

 

حاجی میرزایی گفت: کرونا شرایطی ایجاد کرد که هر کشوری با شیوع خاص خود مواجه شد و برخورد کرد. اما در میان این نوع عکس العمل‌ها، واکنش مردم ما تحسین برانگیز بود.

لینک منبع خبر