پیشنهاد جدید به چینی ها برای سرمایه گذاری در زغال سنگ طبس – طبس نیوز

پیشنهاد جدید به چینی ها برای سرمایه گذاری در زغال سنگ طبس

قرار بود چینی ها با دراختیار قرار دادن اعتبار اسنادی یا همان فاینانس، در پروژه های زغال سنگ طبس سرمایه گذاری کنند اما بانک مرکزی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد دیگری مبنی بر پرداخت وامی توسط بانک سرمایه گذار به ایمیدرو داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، مجری طرح توسعه زغال سنگ طبس در گفت وگو با روزنامه «خراسان جنوبی» خبر از پیشنهادی به چینی ها داد که براساس آن وامی با شرایط ویژه برای سرمایه گذاری در محدوده زغال سنگ پروده ۴ دراختیار ایمیدرو قرار دهند.

مهندس «امید فلاح» مهلتی که برای بانک سرمایه گذار چینی تعیین شده است را ۲۰ اسفند ماه سال جاری اعلام کرد و افزود: اگر این اتفاق تا قبل از سال جدید بیفتد می توانیم برنامه ریزی های لازم را برای سال بعد انجام دهیم زیرا پرداخت این وام زمینه ساز اجرای اهداف و برنامه های مدنظر است.

وی میزان این وام را بیش از ۷۰ میلیون یورو (معادل ۵۷۰ میلیون یوان) بیان کرد و افزود: اعتبار اسنادی که قبل از این چینی ها برای سرمایه گذاری در محدوده های زغال سنگ طبس قرار بود در اختیار ایران قرار دهند با بهره ۵.۵ تا ۶.۵ درصد بود اما اگر این وام نهایی شود بهره آن یک ونیم درصد و حدود ۴ تا ۵ درصد از فاینانس کمتر است.

به گفته وی، اگر این گزینه نهایی نشد با توجه به مذاکره های انجام شده به سراغ گزینه های دیگری می رویم، به علاوه هنوز با طرف های چینی در این زمینه قرارداد داریم و اگر مفاد آن عملیاتی نشد گزینه های دیگر مطرح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 6 =