واقعه طبس تفسیر مجدد سوره فیل بود – طبس نیوز

واقعه طبس تفسیر مجدد سوره فیل بود

واقعه طبس تفسیر مجدد سوره فیل بود

حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طبس، ضمن گرامیداشت پنجم اردیبهشت ماه، سالروز شکست مفتضحانه و خفت‌بار حمله نظامی آمریکای جنایتکار در صحرای طبس، اظهار داشت: آمریکا در عملیات صحرای طبس از پیشرفته‌ترین تجهیزات خود استفاده کرده بود و کماندوهای آمریکایی بیش از ۲۰ بار در صحرایی شبیه صحرای طبس این عملیات را تمرین کرده بودند.

وی ادامه داد: مجلس آمریکا برای اجرای این عملیات بودجه بسیار کلانی را در اختیار دولت قرار داد و بسیاری از کشورهای همسایه ایران از جمله عربستان، شوروی، ترکیه، پاکستان و… هم در اجرای این عملیات آمریکا را یاری کردند.

امام جمعه طبس اضافه کرد: نیروهای آمریکایی شبی را برای اجرای عملیات صحرای طبس انتخاب کرده بودند که مهتاب باشد، چراکه معمولاً در شب‌های مهتابی طوفان اتفاق نمی‌افتد و هواشناسی آمریکا و منطقه نیز به آنها اطمینان داده بود که بر اساس پیش‌بینی‌ها طوفانی در آن زمان در صحرای طبس روی نخواهد داد.

وی بیان کرد: نیروهای آمریکایی پیش از اجرا، این عملیات را بیش از ۹۰ درصد موفق دانسته و احتمال شکست در عملیات را نمی‌دانند.

مهاجریان خاطرنشان کرد: تصور کنید با این همه طراحی و برنامه‌ریزی این عملیات با شکست مواجه شد و دلیل این شکست جز امداد غیبی، عنایات الهی و توجهات خاصه حضرت ولی‌عصر(عج) چه می‌تواند باشد؟

وی گفت: همان‌طور که از آغاز خلقت سنت خداوند متعال این بوده که دشمنان را در مواقع حساس با شکست مواجه کرده، آبروی آنها را بیشتر برده و به نیروهای الهی توان و قدرت عنایت کند، در این واقعه عظیم هم امدادهای غیبی به کمک ملت ایران آمد.

امام جمعه طبس یادآور شد: سوره شریفه فیل با پنج آیه، از سوره‌های قصار و کوتاه قرآن کریم اما دارای محتوا و پیامی بس عظیم و ارزشمند است که از مصادیق بارز این سوره، واقعه شکست آمریکای جنایتکار در صحرای طبس است.

وی ادامه داد: از آنجا که اعراب و حتی کفار و مشرکان برای خانه کعبه که دارای قداست ذاتی و معنوی است، احترام زیادی قائل بودند، ابرهه برای تخریب خانه خدا لشکری به همراه چند فیل تدارک دید و در حالی که لشکر ابرهه هنوز به سرزمین منا نرسیده بودند، به‌‌وسیله پرنده‌های کوچکی همچون هواپیماهای بدون سرنشین، به امر خدا بمباران شده و حسرت تخریب خانه کعبه به دل آنها ماند.

مهاجریان خاطرنشان کرد: با شکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس به‌‌وسیله طوفان شن، سوره فیل دوباره تفسیر شد.

وی تصریح کرد: خداوند امدادهای غیبی خود را برای ملت‌هایی که برای خدا مبارزه کرده‌اند، فرستاده و می‌فرستد اما استمرار امدادهای غیبی شرطی دارد و آن از یاد نبردن راه خدا از طریق پیاده‌سازی احکام الهی در زندگی و پرهیز از گناه و معصیت است.

امام جمعه طبس اضافه کرد: اگر ما خدا را یاری کرده و در مسیر حق حرکت کنیم خداوند هم ما را یاری کرده و امدادهای غیبی‌اش را به کمک ما می‌فرستد و اگر بخواهیم امدادهای الهی استمرار پیدا کند باید همه مردم، به‌ویژه مسئولان فرهنگی، جامعه را به سوی پاکی، پاک‌دامنی و تقوا سوق دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =