مشکلات تولیدکنندگان بررسی و برطرف شود – طبس نیوز

مشکلات تولیدکنندگان بررسی و برطرف شود

مشکلات تولیدکنندگان بررسی و برطرف شود

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۱ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» اظهار داشت: همه مردم و مسئولان در قبال نامگذاری امسال به‌ وسیله مقام معظم رهبری، مسئول‌اند که نباید در این زمینه تنها به انجام پژوهش و نوشتن مقاله اکتفا شود.

وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان کشورمان دارای مشکلات متعددی هستند، تصریح کرد: لازم است مسئولان در دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مشکلات تولیدکنندگان به ویژه کشاورزان، دامپروران و صنعتگران را شناسایی و بررسی کرده و در راستای رفع فوری مشکلات اقدام جدی کنند.

خطیب جمعه طبس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته معلم یادآور شد: معلمان جزو افرادی هستند که بر گردن مردم حق بسیاری دارند به طوریکه حتی در برخی روایات از معلمان به عنوان پدر یاد شده است.

وی با اشاره به سخنی از حضرت امام علی (ع) که فرموده‌اند «هرکس یک کلمه به من بیاموزد مرا عبد و بنده خود قرار داده است»، افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان باید جایگاه و حرمت معلمان و استادان خود را حفظ کرده و حتی پس از مرگ معلم و استادشان از وی به نیکی یاد کنند.

امام جمعه طبس با بیان اینکه دانش‌آموز باید سرزنش و تنبیه معلم خود را به عنوان یک درس تلقی کند به سخنی از پیامبر اکرم (ص) درباره جایگاه معلم اشاره کرد که فرموده‌اند «سه گروه از جایگاه بالایی برخوردارند که حق آنها را هیچکس مگر منافق پایمال نمی‌کند، اول شخصی که عمرش را در راه اسلام صرف کرده، دوم پیشوای عادل و سوم معلم خوب.»

وی همچنین به بیان حقوق معلم براساس «رساله حقوق» امام زین‌العابدین (ع) پرداخت و خاطرنشان کرد: برخورد محترمانه و مؤدبانه با معلم، گوش فرا دادن و توجه به سخنان معلم، نگاه کردن به معلم، بلند صحبت نکردن در مقابل معلم، غیبت نکردن از دیگران در مقابل معلم، دفاع از معلم در مقابل بدگویی دیگران، پوشاندن و بازگو نکردن عیب‌های معلم، آشکار کردن خوبی‌های معلم و عدم دوستی با دشمنان و عدم دشمنی با دوستان معلم از جمله حقوق معلمان است که در صورت رعایت این موارد، ملائکه شهادت خواهند داد که فراگیری علم تنها برای رضای خدا بوده است.

مهاجریان با بیان اینکه جایگاه بالای معلمان دارای مسئولیت بالایی هم است، به سخنی از مقام معظم رهبری درباره مسئولیت خطیر معلمان اشاره کرد که می‌فرمایند «من عقیده‌ام این است که شما معلم فیزیک یا ادبیات یا هر درس دیگری، می‌توانید معلم و پرورش‌دهنده اخلاق هم در دانش‌آموزتان باشید. گاهی یک معلم ریاضی در هنگام حل یک مسئله ریاضی کلمه‌ای می‌گوید که در اعماق قلب دانش‌آموز اثر ماندگاری می‌گذارد. باید همه معلمان این را وظیفه خود بدانند و از این موضوع که تربیت کردن هم وظیفه آنهاست غفلت نکنند. گاهی ممکن است از شما به عنوان یک معلم کلاس اول، یک کلمه از خدا، یک کلمه از پیغمبر (ص)، یک جمله از قیامت یا یک کلمه از معنویت و محبت به خدا صادر شود که به شخصیت کودک شکل مطلوب داده و از صدها ساعت حرف زدن در شکل‌های دیگر مؤثرتر باشد.»

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه ضمن گرامیداشت روز ملی خلیج فارس بیان کرد: اسنادی موجود است که خلیج فارس از هزاران سال قبل عنوان خلیج فارس را داشته است، اما دشمنان طی چند سال اخیر با شیطنت‌هایی درصدد تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی هستند.

خطیب جمعه طبس تصریح کرد: آمریکا، انگلیس و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس باید بدانند که خلیج فارس همیشه خلیج فارس بوده است و تا ابد هم خلیج فارس باقی خواهد ماند.

وی همچنین با اشاره به روز شوراها و هفته شهروند گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا به دلیل اهمیت موضوع مشورت تشکیل شده است که البته امروز وظایف سنگینی در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی و معنوی بر عهده شوراهای اسلامی گذاشته شده است.

امام جمعه طبس ضمن تقدیر از تلاش‌های شورای اسلامی و شهرداری طبس خاطرنشان کرد: شوراهای اسلامی برای اینکه بتوانند وظیفه خود را انجام داده و به شکل مطلوب به مردم خدمت کنند باید با یکدیگر متحد و هم‌دل باشند.

وی اضافه کرد: شهروندان نیز باید ضمن اطلاع از وظایف شهروندی خود در حفظ و فضاسازی شهرشان با شهرداری و شورای اسلامی همکاری کنند.

مهاجریان روز جهانی کار و کارگر را هم گرامی داشت و ضمن تأکید بر لزوم حل مشکلات جامعه کارگری، از زحمات و تلاش‌های کارگران شهرستان طبس به ‌ویژه کارگران شاغل در معادن تقدیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − چهار =