خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند

خلیج فارس تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند

طبس – خبرگزاری مهر: امام جمعه طبس با گرامیداشت روز ملی خلیج فارس گفت: بر اساس اسناد موجود خلیج فارس از هزاران سال قبل عنوان خلیج فارس داشته و این نام نیز تا ابد باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در خطبه های این هفته نمازجمعه طبس اظهار داشت: اسنادی موجود است که خلیج فارس از هزاران سال قبل عنوان خلیج فارس را داشته است، اما دشمنان طی چند سال اخیر با شیطنت‌ هایی درصدد تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی هستند.

وی تصریح کرد: آمریکا، انگلیس و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس باید بدانند که خلیج فارس همیشه خلیج فارس بوده است و تا ابد هم خلیج فارس باقی خواهد ماند.

مهاجریان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز معلم اظهار داشت: معلم نیز همچون والدین حق بزرگی بر گردن انسان دارد و باید حقوق وی رعایت شود.

وی برخورد مودبانه و محترمانه با معلم، دفاع از معلم در برابر بدگویی دیگران، آشکار کردن خوبی های معلم و عدم دوستی با دشمنان وی را از حقوق آنها برشمرد و افزود: امام سجاد (ع) در رساله حقوق خود به طور کامل به تشریح حقوق معلم بر شاگرد پرداخته است.

مهاجریان با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، بر ادامه راه این شهید بزرگوار به ویژه توسط معلمان تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال تولید ملی، حمایت از سرمایه و کار ایرانی اظهار داشت: برای تحقق این مهم لازم است مسائل و مشکلات کارگران، کارفرمایان و واحدهای تولیدی به دقت و به صورت کارشناسانه مورد بررسی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 4 =