گمرک ایستگاه «شمتیغ» به راه آهن سراسری متصل می‌شود

مدیر کل راه آهن شرق خبر داد: بررسی اتصال گمرک ایستگاه «شمتیغ» در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان به راه آهن سراسری بررسی می‌شود.

به گزارش طبس‌ نیوز، حکامی قاسمی از بررسی اتصال گمرک شمتیغ به راه آهن سراسری در بازدید مدیر کل گمرک خراسان رضوی خبر داد.

مدیر کل راه آهن شرق با اعلام این خبر افزود :روز گذشته دکتر جعفری مدیر کل گمرکات خراسان رضوی به اتفاق هیأت همراه از محور ریلی خواف_شمتیغ،نقطه صفر مرزی ایران با افغانستان بازدید کردند.

وی هدف از این بازدید را بررسی زیرساخت های گمرکی ایستگاه راه آهن شمتیغ و خواف برای تبادل، حمل و نقل کالا و مسافر از مرز ریلی شمتیغ بین کشورهای ایران با افغانستان برشمرد و بیان داشت: “راه آهن خواف-هرات” سبب احیای جاده ابریشم از طریق ریلی و اتصال چین به ایران از طریق افغانستان می شود.

وی افزود: علاوه بر آن عامل توسعه و پیشرفت منطقه و کشور افغانستان و افزایش ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه به اقیانوس هند و همچنین از طریق ایران به ترکیه و اروپا خواهد بود.

حکامی قاسمی با قدردانی از دکتر جعفری و همراهان جهت پیگیری موضوعات مرتبط با گمرک در این منطقه ریلی، ابراز امیدواری کرد که این مهم در آینده نزدیک محقق شود.

بنا بر این گزارش، گنج بخش معاون فنی و زیربنایی راه آهن شرق، قاسم زاده رئیس اداره حراست و رضائیان رئیس گروه بازرگانی این اداره کل نیز در این بازدید حضور داشتند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سیزده =