تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز (یکشنبه) از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.

عبدالله‌زاده نماینده فردوس و طبس به وزیر جهاد کشاورزی پیرامون حل مشکلات عشایر شهرستان‌های طبس و به وزیر نیرو پیرامون تسریع در آغاز عملیات اجرایی احداث نیروگاه حرارتی طبس تذکر داد.

ثروتی نماینده بجنورد به رئیس جمهور در خصوص تخصیص اعتبارات استان خراسان شمالی با لحاظ سردسیر بودن منطقه تذکر داد.

علیپور، بنکداری و حسینی به وزیر نیرو در خصوص حل مشکلات تأسیس برق چاه‌های آب کشاورزی سوادکوه، قائمشهر، جویبار و کیاکلا و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و واردات کالاهای خارجی و همچنین حل مشکلات گندمکاران و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تأسیس نهادهای کشاورزی، تسطیح اراضی و ساماندهی کانال‌های آب کشاورزی منطقه سوادکوه تذکر داده و خواستار توضیح در خصوص علت عدم اجرای عملیات ساختمانی احداث دهکده گل‌ و گیاه شهرستان جویبار شدند و به وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز پیرامون تسریع در حل مشکلات شرکت البرز مرکزی و کارخانه کک تذکر داده و خواستار توضیح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص علت ارائه آمار غلط در موضوع اشتغال در جلسه علنی ۱/۵/۹۱ شدند.

سودانی نماینده اهواز به وزیر امور خارجه در خصوص پیگیری تشکیل جلسه فوق‌العاده سازمان کنفرانس اسلامی جهت جلوگیری از کشتار مسلمانان کشور میانمار و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در تأمین کالاهای اساسی مردم به ویژه فرآورده‌های گوشتی تذکر داد.

هاشمی نخل نماینده میناب به وزیر نیرو پیرامون تسریع در حل مشکلات نوسان برق بخش دیرزت شهرستان‌ جاسک و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در حل مشکلات آب آشامیدنی روستاهای مناطق غرب و شرق شهرستان جاسک تذکر داد.

جدگال نماینده چابهار خواستار توضیح وزیر بهداشت پیرامون علت جذب نیروهای غیربومی در بیمارستان امام علی شهرستان چابهار شد.

میرگلوبیات نماینده ساوه و زرند به وزیر آموزش و پرورش پیرامون استفاده از مربیان پیش‌دبستانی مجرب در پایه اول ابتدایی سیستم آموزش جدید تذکر داد.

سالک کاشانی نماینده اصفهان به رئیس جمهور پیرامون تسریع در خرید تضمینی گندم کشاورزان با قیمت مناسب تذکر داد.

سجادی نماینده فریدن به وزرای راه و شهرسازی، نفت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی پیرامون حل مشکلات استخدامی کارگران شرکت راه‌آهن سرخس و تسریع در انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران نفت و گاز و تسریع در پرداخت تسهیلات مالی و به تعاونی‌های تولیدی و توزیعی تأمین امنیت شغلی کارگران تذکر داد.

سادات ابراهیمی نماینده شوشتر به وزیر دادگستری در خصوص تسریع در احداث ندامتگاه مرکزی شوشتر تذکر داد.

حیدری نماینده کرمانشاه به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات بازنشستگان کشور تذکر داد.

فولاد‌گر و حاجی دلیگانی نمایندگان اصفهان و میمه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص توزیع نامناسب برخی اقلام کالاهای اساسی مردم در ماه مبارک رمضان تذکر دادند.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی پیرامون تسریع در انجام طرح مجموعه ورزشی کارگران پاکدشت تذکر داد.

طبیب‌زاده نماینده تهران خواستار توضیح وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت عدم تخلیه کشتی‌های حامل مواد اولیه مورد نیاز مرغداری‌ها به مدت بیش از ۷ ماه شد.

میرمحمدی نماینده گلپایگان به وزیر دادگستری پیرامون تسریع در احداث ساختمان ثبت اسناد و املاک گلپایگان و استخدام نیروهای مورد نیاز تذکر داد.

شوهانی نماینده ایلام به رئیس جمهور پیرامون علت کاهش و قطع فوق‌العاده حق بدی آب و هوای کارکنان دولت به ویژه در استان‌های هم‌مرز با عراق تذکر داد و خواستار توضیح وزیر جهاد کشاورزی پیرامون علت عدم اقدام در جلوگیری از خشک شدن درختان بلوط استان ایلام شد.

محمدی، حسینی، عباس‌پور و رحمانی نمایندگان قزوین، آبیک و البرز، بوئین زهرا و تاکستان به وزیر آموزش و پرورش پیرامون تسریع در تعیین تکلیف وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی این وزارتخانه و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در تعیین تکلیف وضعیت استخدام نیروهای پیش‌دبستانی تذکر دادند.

پورفاطمی نماینده دشتی به رئیس جمهور پیرامون علت کاهش و قطع فوق‌العاده حق بدی آب و هوای کارکنان استان بوشهر و به وزیر راه و شهرسازی پیرامون تسریع در آثار عملیات اجرایی احداث راه‌آهن عسلویه ـ بوشهر ـ شیراز و به وزیر نیرو پیرامون تسریع در حل مشکل افت ولتاژ فشار برق در بخش شنبه و نسوج تذکر داد.

میرگلوبیات‌ نماینده ساوه خواستار توضیح وزیر جهاد کشاورزی پیرامون علت ارائه بذر فاسد ذرت و عدم تحویل سم  و کود مورد نیاز به کشاورزان شد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در جبران خسارت وارده ناشی از خشکسالی به کشاورزان شهرستان مبارکه تذکر داد.

طبیب‌زاده نوری نماینده تهران خواستار توضیح رئیس جمهور پیرامون وضعیت قرار طرح گل شرق کیش شد.

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیرامون تسریع در پرداخت مطالبات و تأمین سرمایه در گردش قطعه‌سازان خودروی استان اصفهان و به وزیر ورزش و جوانان در خصوص تجدیدنظر در برکناری رؤسای فدراسیون‌های قایقرانی، دوچرخه‌سواری، تیراندازی با کمان جهت جلوگیری از تعلیق فدراسیون‌های ورزش تذکر داد.

قادری نماینده شیراز به وزیر نیرو پیرامون تخصیص سهم آب استان فارس از حوزه‌های آبریز استان تذکر داد.

سادات ابراهیمی نماینده شوشتر به وزیر نیرو پیرامون تسریع در ترمیم پل تاریخی گرگر شوشتر تذکر داد.

موسوی اصل نماینده گرمی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون تسریع در حل مشکلات استخدامی کارکنان دفاتر مخابرات روستایی تذکر داد.

سالک کاشانی نماینده اصفهان به وزیر امور اقتصادی و دارایی پیرامون ضرورت بازنگری سیاست‌های انقباظی بانک مرکزی تذکر داد.

موسوی نماینده خدابنده به وزیر نیرو پیرامون تسریع در بهره‌برداری از سد تالوار بخش گرماب و زرینه‌رود شهرستان خدابنده تذکر داد.

آغاجری نماینده بندر ماهشهر به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی پیرامون افزایش بیکاری به ویژه در شهرهای ماهشهر، امیدیه و هندیجان تذکر داد.

ملکشاهی نماینده کوهدشت خواستار توضیح وزیر بهداشت پیرامون علت عدم اجرای بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی کوهدشت از مصوبات سفرهای استانی هیئت وزیران شد.

رجبی نماینده مینودشت به وزیر راه و شهرسازی پیرامون تسریع در جاده‌های راه روستایی در شهرستان مراغه‌تپه و اجرای طرح تعویض‌ جاده مینودشت ـ جنگل گلستان تذکر داد.

سنایی نماینده نهاوند به وزیر نفت و صنعت، معدن و تجارت پیرامون تسریع در تأمین گاز کارخانجات کشور به ویژه کارخانه سیمان نهاوند تذکر داد.

سلطانی صبور نماینده رزن به وزیر کشور پیرامون تسریع در انتصاب استاندار همدان تذکر داد.

نوروزی و رجبی نمایندگان علی‌آباد، مینو‌ دشت، کلاله مراغه‌تپه و قالی‌کش به وزیر کشور پیرامون تسریع در لایروبی کانال‌های آبیاری استان گلستان به ویژه شهرستان‌های علی‌آباد کتول، مینودشت، کلاله، مراغه‌تپه تذکر دادند.

حسینی نماینده قصر‌شیرین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در اجرای مصوبه هیئت وزیران در مورد کارکنان فرهنگی استان‌های جنگی تذکر داد.

حسین‌زاده، خضری، آقایی مغانجوقی، فتاحی، قاضی‌پور، علی‌پور، محجوب، عیسی‌زاده، جهانگیر‌زاده، بیگی ئیلانلو نمایندگان نقده، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، مهاباد، نهاوند، سلماس، ارومیه، چالدران، تهران و میاندوآب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در تعیین تکلیف وضعیت استخدامی کارگران مراکز مخابرات روستایی تذکر دادند.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر بهداشت در خصوص بررسی علنی افزایش شیوع بیماری‌های ام‌اس و سرطان در شهرستان مبارکه و به رئیس‌جمهور پیرامون علت عدم انجام وظایف قانونی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص آلاینده‌های صنعتی شهرستان مبارکه تذکر داد.

بخشایش اردستانی نماینده اردستان به وزیر نفت در خصوص احداث تلمبه‌خانه نفت شهرستان اردستان تذکر داد.

پیرمؤذن نماینده اردبیل خواستار توضیح وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی پیرامون علت توزیع نامناسب مرغ در اردبیل شد.

ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر جهاد کشاورزی پیرامون مدیریت نامناسب در سازمان چای کشور و تعطیلی کارخانجات چای تذکر داد.

شوهانی نماینده ایلام به وزرای آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و راه و شهرسازی پیرامون تسریع در حل مشکلات بیمه طلایی بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش، اجرای بند ج ماده ۱۹ قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام نور تذکر داد و خواستار توضیح در خصوص علت تأخیر در اجرای سامانه گرمسیری در استان ایلام شد.

حسینی نماینده اهواز به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیرامون اتلاف منابع کشور به دلیل عدم توجه به تاریخ مصرف ۷۰۰ تن مرغ در استان خوزستان تذکر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =