هیئات مذهبی برای حضور زنان در عزاداری‌ها محل مناسب تهیه کنند/ مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان بهتر از سال‌های گذشته به صحنه خواهند آمد

امام جمعه طبس گفت: هیئات مذهبی برای حضور زنان در عزاداری‌ها محل مناسب تهیه کنند که زن‌ها در وسط خیابان و گوشه کنارها نباشند و این مساله بسیار مهمی است که امیدواریم هیئات مذهبی به این مورد توجه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم امام جمعه طبس در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: باید دختران و پسران امر ازدواجشان را به هنگام و به موقع انجام دهند و همچنین ازدواج ها باید ساده و آسان و بدون تشریفات و هزینه‌های اضافی صورت گیرد که مردم بتوانند این سنت الهی و اسلامی را به موقع انجام دهند.

وی گفت: زنان و دختران جامعه اسلامی باید توجه کنند حجاب، عفاف و حیا را کاملا رعایت کنند تا جامعه آلوده به فحشا، منکرات و گناه نشود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم با اشاره به سالروز شهادت دانش آموز شهید حسین فهمیده گفت: دانش آموزان باید تفکرشان و الگوی زندگیشان مانند شهید حسین فهمیده باشد.

وی ادامه داد: والدین و معلمان باید توجه داشته باشند دانش آموزان را اینگونه با تفکر بسیجی تربیت کنند و تفکری که در هنگامی که نیاز باشد خود را فدای اسلام بنماید.

وی با اشاره به روز پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیر عامل یعنی آهاد جامعه باید زندگیشان به گونه ای باشند که اگر دشمن به کشور آنها حمله کرد آسیب نبینند یا آسیب حداقل باشد در حالی که مردم مستقیما اسلحه به دست نمی گیرند.

امام جمعه طبس تاکید کرد: آموزش مسائل پدافند غیر عامل مساله بسیار مهمی است که در این زمینه باید راه کار های آن را مردم آموزش ببینند که در این زمینه سپاه پاسداران ماموریت دارند و کارهای خوبی در این خصوص صورت گرفته است.

وی با بیان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ گفت: تسخیر لانه جاسوسی آنقدر اهمیت داشت که امام (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم نام بردند لذا در ۱۳ آبان امسال نیز همچون هرسال در کشور برای محکومیت آمریکا راهپیمایی میشود.

خطیب جمعه طبس اضافه کرد: بعضی از افراد و جناح ها زمزمه می‌کنند که مرگ بر آمریکا را باید کنار بگذاریم و یا این که در راهپیمایی کمتر شرکت کنیم اما ملت ما در سراسر ایران آگاه هستند و بصیر و در شهر ما نیز همه مردم بهتر از سالهای گذشته به صحنه خواهند آمد و شعار مرگ بر آمریکا را سرخواهند داد.

وی با اشاره به مذاکرات امروز وین درباره مسائل سوریه گفت: چند سال هست که آمریکا و اصناب آمریکا و برخی کشورهای عربی مانند آل سعود متاسفانه با رژیم مردمی سوریه می جنگند و نیروهای تکفیری مانند داعش و دیگران را تجهیز کردند که رژیم مردمی سوریه به ریاست جمهوری بشار اسد سرنگون کنند زیرا سوریه و مردم و نظام سوریه در مقابل صهیونیست ها ایستاده اند و مقاومت می کنند و میخواهند آن را از بین ببرند اما در طول این چند سال هر چه کردند نتوانستند و در آینده هم نخواهند توانست و مجبور شدند این مذاکرات را انجام دهند شاید از طریق مذاکرات به جایی برسند.

امام جمعه طبس با بیان به اعتراف مقامات غربی بر ضرورت حضور ایران در مذاکرات وین برای حل مساله سوریه گفت: این عظمت و صلابت و تاثیر گذاری نظام اسلامی ایران و مردم ایران هست که در مقابل دشمنان و توطئه های آنها ایستادگی کردید و امیدواریم توطئه های دشمنان در مقابل نظام سوریه با شکست حتمی مواجه شود.

وی با اشاره به حضور جک استراو وزیر سابق امور خارجه انگلیس به ایران گفت: همه ما میدانیم شیطنت های انگلیسی ها چقدر زیاد است و در تاریخ کشورمان انگلیسی ها خیانت های زیادی را علیه مردم و نظام اسلامی روا داشته اند و حضور شخصی مانند جک استراو وزیر سابق وزارت امور خارجه انگلیس در ایران جای سوال است که چرا و چگونه و به چه منظور به ایران آمده است.

وی افزود: مسئولین باید به این فرمایش مقام معظم رهبری بیشتر توجه کنند که بعد از برجام آمریکا و دیگران در صدد نفوذ در مسائل فرهنگی و سیاسی کشور هستند و باید مراقب و مواظب باشند و وزارت خارجه برای مردم توضیح دهد که حضور این جرثومه خیانتکار و جنایتکار در ایران برای چیست.

حجت‌الاسلام مهاجریان‌مقدم از حضور گسترده مردم و هیئات مذهبی در مراسمات عزاداری امام حسین (علیه السلام) تشکر نمود و گفت: از این که امسال توجه کردند و ذبح حیوانات جلو هیات‌ها و نخل‌ها در گوشه‌ای انجام شد تشکر می‌کنم اما بعضا دیده شد که باز در جلو دست و پای مردم حیوانات را ذبح کردند که این شایسته و مناسب نیست که برای سال‌های آینده برنامه‌ریزی بهتری باید صورت گیرد و مسائل بهداشتی مورد توجه بیشتری باشد.

وی گفت: خواهران هم حضوری هم تلفنی و هم به صورت کتبی درخواست کردند که هیئات مذهبی برای حضور زنان در عزاداری‌ها محل مناسب تهیه کنند که زن‌ها در وسط خیابان و گوشه کنارها نباشند و این مساله بسیار مهمی است که امیدواریم هیئات مذهبی به این مورد توجه کنند.

سالروز شهادت اولین شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی به دست منافقین، سالروز شهادت نوجوان ۱۳ ساله دانش آموز شهید حسین فهمیده، روز دانش‌آموز و روز بسیج دانش آموزی، روز پدافند غیر عامل، سالروز بازداشت حضرت امام خمینی رحمت الله و تبعید ایشان به ترکیه در سال ۱۳۴۳، سالروز حمله مزدوران شاه به دانشجویان دانشگاه تهران در سال ۵۷، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸، روز مبارزه ملی با استکبار جهانی و روز فرهنگ عمومی از مناسبت‌هایی بود که امام جمعه طبس در این هفته به آن‌ها اشاره نمود.

12 thoughts on “هیئات مذهبی برای حضور زنان در عزاداری‌ها محل مناسب تهیه کنند/ مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان بهتر از سال‌های گذشته به صحنه خواهند آمد

 1. در کشور های خارجی سر بریدن حیوانات در ملا عام جرم محسوب میشه و زندان رو به دنبال داره – خانما ها که همیشه حقشون ضایع میشه

 2. با سلام
  یک مستندی از شبکه چهار در ایام سوگواری پخش شد در خصوص حسینیه اعظم زنجان که بسیار عالی بود .این گزارش نحوه تشکیل و انجام امور این حسینیه رو نشون میداد .لازم میدونم یک توضیح مختصری در این خصوص برای کسانی که ندیدن بدم
  حسینیه اعظم دارای یک هیت امنا یک دست و هم فکر بودن . در این حسینیه دامهای نذری تعدادی کشته و مابقی به فروش می رسید . دارای یک کلینیک مجهز شبانه روزی دارای یک کشتارگاه صنعتی دارای یک باغ به وسعت ۳۷ هزار هکتار بود(بخشی از دارایهای این حسینیه ) این گزارش نشون میداد چجوری یک حسینیه اون هم در زنجان تبدیل به یک حسینیه اعظم شده است . که در حال حاضر زبان زد مردم و دولتمردان داخل و خارج شده است . موقعیت این حسینیه یک میدان و چند خیابان می باشد(محل حضور عزاداران). برگردیم به شهر خودمان طبس. دارای ۵ هیت مستقل ، یک امامزاده لازم التعظیم .و چند هیت عزادرای و مسجد مستقل دیگر.. سوال اصلی چرا عزادارن جای مناسبی ندارن…… اقایون در همه ایران دارن سنت شکنی میکنن و به صورت یک حسینیه یا یک هیت در میان و زیر یک پرچم . ما یک امامزاده داریم که فکر کنم در سطح ایران تکه. چرا این استان مبارک رو مرکز عزاداریهای شهرستان قرار نمیدیم . چون طرز فکر بزرگان شهرستان و هیهات مشکل داره (منو ببخشید) چون دوست ندارن اون ابهت محله ای خودشون رو از دست بدن. چون همش ریا و ظاهره . می تونیم ما هم مثل حسینیه اعظم زنجان باشیم یا مثل بم و اشکذر و … و تمام مکانهایی که امثال از تلویزیون مستقیم پخش شد . بهتره یک خورد حسینی وار فکر و عمل کنیم

  1. لا اله الا الله
   حسینیه یک دست شدن طبس مانند استان شدن وبیرجندی شدنش مسخره است حسین اقا حرفاتون ارزش نداره متاسفانه

  2. کسی که یه شب از این دهه محرم رو فقط در بین هیات دور زده باشه به اختلافات عمیق و چند دستگی این شهر کوچک پی خواهد برد شاید بهتر این راه کم کردن این شکاف عمیق از خود گذشتگی ۲ شخصیت و ترک همزمان شهر باشد و همین برنامه آستانه مبارکه که فرمودید شاید بزرگان هیعات این احساس را کردند که بر هم زدن رسم چندین ساله و حضور متمرکز در آستانه به نام یک گروه تمام خواهد شد و آستانه هم بلافاصله بعد از عدم قبول هیات از روستاهای مجاور دعوت کرد که این خود دامن زدن به اختلافت است آقایون فکری به حال این شهر بکنید چندستگی یعنی عقب ماندن از همه چیز

   1. ممنون اغای (طبسی ساکن زعفرانیه) دقیقا اصل مطلب رو ادا کردید و حقیقت هم همینه ولی افرادی همچون (زاده طبس) در خواب خرگوشی بسر می برند و فقط پیش پاشون رو نگاه میکنن و یا خیلی تعصبی مینگرن. اب همجا رو برداشته جناب . شما هنوز در کوچه اول بسر می بریو داد از بیرجند و یزد می زنی . گفتم یه کم واقع بینانه باید نگریست . اونکه یه ذره با چشم باز به شهر نگاه می کنه تا اخرش رو می خونه …………. بیخیال الان این قضیه به سی سال قبل بر می گرده با گفتن من و شما چیزی درست نمیشه .

  3. بله راست مفرمیه . ولی آقایون امامزده هم دوست درن همه زیربلیطشو بشن و و علت تمایلشو برا یکپارچگی افزایش قدرت و اعمال نفوذشونه … و هیات امنای هیات ها هم خوب مدنن موضوع چی

  4. همشهریان محترم شهر در در خطر ازدست دادن نماینده مجلس طبسیه و این می تونه بزرگترین آسیبو به شهر بزنه من اینجا قول میدم با این چند دستگی وحشتناک شهر که حتی بزرگان شهر هم واردش شدن در انتخابات مجلس طبس نمایندشو ازدست خواهد داد دلیلشم اینه که آرایه طبسیها شکسته میشه و با اتحاد فردوسیها نماینده قطعا فردوسی خواه بود حتی اگه مقدور می بود می تونستم بگم که چه شخصی از فردوس نماینه میشه و تنها راه حلشم اینه که حداقل دم انتخابات این اختلافاتو کنار بذاریم و از یه نفر حمایت کنیم تا نماینده باز هم طبسی بمونه
   میدونم جناحای مختلف این پیامو می خونن و خواهش میکنم در جلساتشون به این نکته من اشاره کنن و برنامه ریزیهاشونو برای بومی بودن نماینده شروع کنن
   با تشکر

 3. به نام خدا
  هیعات برای بانوان تمهیدات لازم رافراهم نموده بودند کثرت جمعیت باعث به وجود امدن مشکل میشه لطف کنید مسعولین کمک کنید هیعات بزرگتر شه همه چی حل میشه
  درضمن ذبح دام در ملع عام بسیار پسندیده وشایسته است موفق باشید

  1. اصلا هم ذبح دام در (ملا) عام پسندیده نیست
   پیش چشم کودکان و جلو نخل دریاچه خون را بندازیم که چی بشه؟ اگه واسه خاطر خدا و امام حسین هست اینا در کشتارگاه هم که بکشید قبول دارند. چرا باید کوچه ها و خیابونامون خون الود بشه و بعدش ماشین اتش نشانی در اوج کم ابی منطقه بیاد یه تانکر آب صرف شستشوی اینا بکنه. خیلیا پاهاشونو رو خونا میذارنو همینجور میرن رو فرش هیئت این خونها نجسه. اینها را مدنظر داشته باشید. ضمن اینکه دیدن خون و کشتن دام در (ملا) عام اثار روحی روانی خوبی بر جامعه نداره

 4. هیات مذهبی بیشترین تلاش را در زمینه برگزاری بهترین عزاداری ها انجام میدهند و این عشق و ارادت مردم به ویژه بانوان نسبت به اهل بیت است.

  نیروهای نظامی و امنیتی در مراسمات حضور دارن و از اتفاق های احتمالی برای بانوان و خواهران بزرگوار پیشگیری میکنند.

  همچنین اگر مشکل نشستن بانوان در بیرون از هیات مذهبی باشد پس باید مشکل نشستن بانوان در بازار اصلی شهر در روز مراسم نخل برداری طبس هم برطرف شود امام جمعه و مسئولان باید کاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 15 =