22 نفر از نامزدهای انتخابی مجلس حوزه طبس،فردوس،بشرویه و سرایان تایید صلاحیت شدند – طبس نیوز

۲۲ نفر از نامزدهای انتخابی مجلس حوزه طبس،فردوس،بشرویه و سرایان تایید صلاحیت شدند

استاندار خراسان جنوبی گفت: تعداد داوطلبان بررسی صلاحیت شده در هیات های اجرایی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره نهم، ۱۱۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار، ادامه داد: بر اساس ماده ۵۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و بر اساس برنامه زمان بندی ، امروز فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه مراتب رد صلاحیت و تایید صلاحیت ها را به داوطبان ابلاغ می کنند.

وی به ثبت نام ۱۰۲ نفر داوطلب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراستان اشاره کرد و ادامه داد: از حیث تعداد افراد ثبت نام کننده در این دوره نیز نسبت به دوره قبل ، رشد صددرصدی رانشان می دهد.

استاندار خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به اینکه قبلاً عدد ۱۰۱ اعلام شده بود، یک نفر در آخرین لحظات در نمایندگی های وزارت امور خارجه در خارج از کشور ثبت نام نموده است که این عدد به ۱۰۲ نفر افزایش یافته است.

خدمتگزار به تعداد داوطلبان انصرافی قبل از رسیدگی به صلاحیت ها در استان اشاره کرد و افزود: در مجموع ۲ نفر از داوطلبان قبل از رسیدگی به صلاحیت افراد، انصراف داده اند که نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس صددرصد کاهش نشان می دهد.

وی به کاهش درصد داوطلبان رد صلاحیت شده دوره دهم مجلس شورای اسلامی در مقایسه با دوره نهم اشاره کرد و افزود: بر اساس ماده ۵۱ قانون انتخابات، داوطلبان رد صلاحیت شده از ۱۶ دی ماه فرصت دارند به مدت ۴ روز به هیات های نظارت بر انتخابات مراجعه و نسبت به رد صلاحیت خود اعتراض نمایند.

مقام عالی دولت در استان، به تعداد داوطلبان ثبت نام شده به تفکیک حوزه های انتخابیه اشاره کرد و ادامه داد: برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف ۲۸ نفر، حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه ۲۵ نفر،حوزه انتخابیه قاین و زیزکوه ۲۷ نفر و حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه ۲۲ نفر جمعاً به تعداد ۱۰۲نفر ثبت نام کرده اند.

خدمتگزار به تعداد داوطلبان بررسی صلاحیت شده درهیأت های اجرایی به تفکیک حوزه های انتخابیه اشاره کرد و افزود: در حوزه انتخابیه بیرجند درمیان و خوسف ۲۶ نفر، حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه ۲۵ نفر، حوزه انتخابیه قاین و زیزکوه ۲۷ نفر و حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه ۲۲ نفر بررسی صلاحیت شدند.

وی با بیان اینکه از مجموع ۱۰۲ نفر،۹۱ نفر در هیأت های اجرایی تایید صلاحیت شده اند گفت: از این تعداد ۲۵ نفر در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف ،۲۲ نفر درحوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه ،۲۴ نفردرحوزه انتخابیه قاین و زیزکوه و ۲۰نفر در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه به تأیید هیأت های اجرایی رسیده اند.

3 دیدگاه برای نوشته «۲۲ نفر از نامزدهای انتخابی مجلس حوزه طبس،فردوس،بشرویه و سرایان تایید صلاحیت شدند»

  1. به گفته امام ملاک حال فعلی افراد است نه گدشته تعجب از ناشناس آن است که شاه ( خدا) می بخشد وگدا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =