امیرحسنخانی: از استانی مثل خراسان جنوبی فعلا نباید مالیات گرفت/ عملکرد نامناسب نهادهای فرهنگی واضح است – طبس نیوز

امیرحسنخانی: از استانی مثل خراسان جنوبی فعلا نباید مالیات گرفت/ عملکرد نامناسب نهادهای فرهنگی واضح است

نماینده طبس، فردوس، سرایان و بشرویه وضعیت برخورداری مردم استان خراسان جنوبی را بسیار بد توصیف کرد و گفت: از استانی مثل خراسان جنوبی فعلا نباید مالیات گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، محمدرضا امیر حسنخانی، نماینده مردم طبس،فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی درخصوص اولین دیدارش با رهبر معظم انقلاب در کسوت نمایندگی مجلس در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد:مقام معظم رهبری در این دیدار بیشتر در بخش اقتصادی مقاومتی تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه وقتی شاگرد در کلاس درس مشق خود را درست بنویسد آموزگار دوباره سرمشق را تکرار نمی‌کند، افزود: با یک نگاه کوتاه می توانیم ببینیم که بیش از ده سال است که مقام معظم رهبری تاکید شان در مسئله اقتصاد بوده اما متاسفانه تاکنون تاکیدات مقام معظم رهبری به جایی نرسیده است و ایشان امسال دوباره سرمشق اقتصاد مقاومتی را همراه با اقدام و عمل به مسئولان دادند.

نماینده مردم طبس،فردوس، بشرویه و سرایان با اشاره به اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی برگزاری سمینار همایش و سخنرانی کار به جایی نبرده است، گفت: باید ببینیم که در عمل چه اقدام و عملی انجام شده است.

امیر حسنخانی بیان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدارشان گفتند “وقتی جوانی به دلیل بیکاری در برابر خانواده خود خجل است من از او شرمنده تر هستم” و در واقع خواستند به مسئولان تلنگری وارد کنند چرا که این موضوع یک واقعیت بزرگ است که امیدوارم مسئولان در این زمینه متوجه شوند و اقدامات خوبی را در مقوله اقتصاد شروع کنند.

وی تصریح کرد: هرچه تولید ثروت بیشتر و نرخ اقتصادی کشور بالاتر باشد قطعاً در برابر آسیب ها مقاوم تر خواهیم بود و کمتر زیر بار زورگویی خواهیم رفت و سنگر ما در برابر نفوذ استکبار محکم تر خواهد بود.

نماینده مردم طبس،فردوس، بشرویه و سرایان با اشاره به اینکه یکی از بخش های دیگری که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید داشتند بحث فرهنگی بود گفت: ایشان از این موضوع با ولنگاری فرهنگی یاد کردند، که باید مسئولان فرهنگی، حوزه، دانشگاه، آموزش و پرورش و نهادهای دیگری که در این زمینه کار می کنند این مسئله را جدی بگیرند و بدانند که چقدر کار کردند.

حسنخانی افزود: اما آن چیزی که واضح هست عملکرد نامناسب این نهادهاست که مقام معظم رهبری در برابر آن ولنگاری فرهنگی را به کار می برند.

وی گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری در این دیدار بسیار طولانی بود و خود آقا هم اظهار کردند که تاکنون اینقدر صحبت نکردند که این موضوع نشان از دغدغه مندی ایشان دارد و ما هم باید این دغدغه را درک کنیم و آن را به مردم منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه افرادی که ارادتمند و سرباز ولایت هستند از آنچه تاکنون انجام داده اند بیشتر کار کنند، گفت: مردم نیز در هر کدام از مواضع مقام معظم رهبری که می توانند کمک کننده نمایندگان مجلس باشد وارد کار شوند.

نماینده مردم طبس،فردوس، بشرویه و سرایان با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی مهمترین موضوع سخنرانی رهبر معظم انقلاب بود، گفت: احتمالا تاکیدات رهبری در این دیدار سبب اقدامات عملی موثرتر نمایندگان و مسوولان خواهد بود.

امیر حسنخانی تصریح کرد: در هر کشوری مردم نسبت به دغدغه های رهبر خود عرق ملی دارند به خصوص در کشور ما که مذهبی هستیم و علاوه بر عرق ملی ؛ عرق معنوی هم وجود دارد و به همین سبب مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا در جهت فرمایشات رهبری حرکت کرده و بر فرمایشات ایشان جامه عمل بپوشانند.

وی افزود: کار مجلس پس از این دیدار رسیدگی به وضعیت کشور و مشکلات خواهد بود و بنده احساس می کنم تا پایان سال برخلاف وجود مشکلات و خشکسالی ها مسئولان اقدامات خوبی را در جهت خواسته های رهبری انجام خواهند داد.

نماینده مردم سرایان، فردوس، طبس و بشرویه اظهارکرد: نظر مقام معظم رهبری این است که همه مردم و مناطق کشوربه طور یکسان از امکانات برخوردار و تامین باشند و جایگاه فرهنگی و اقتصادی مناسبی داشته باشند که با توجه به این دیدگاه؛ خراسان جنوبی در ته جدول قرار دارد.

امیر حسنخانی اذعان کرد: مردم خراسان جنوبی از نظر تعهد به نظام، تقدیم شهدا و عشق به ولایت وضعیت خیلی خوبی دارند اما از نظر برخورداری وضعیت شان بسیار بد است.

وی با اشاره به اینکه بطور مثال از استانی مثل خراسان جنوبی فعلا نباید مالیات گرفت افزود: متاسفانه برخی از نهادها و مسئولان به جان این استان افتادند و برای کوچکترین ثمرات آن را می تکانند.

نماینده مردم طبس،فردوس، بشرویه و سرایان اظهار کرد: در خراسان جنوبی باید نگاه مسئولان نسبت به بخش خصوصی نگاه تعاملی باشد چرا که این نگاه می تواند سبب پیشرفت استان باشد.

امیرحسنخانی بیان کرد: یکی دیگر از تاکیدات مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید بر نیروهای انقلابی بود که در واقع نیروی انقلابی کسی است که مدیریت جهادی داشته و به فکر جایگاه، عنوان و حقوق نباشد ؛ مثل زمان جنگ اگر مدیران توانمند باشند کشور را به سرانجام خواهند رساند.

وی ورود به بحث های فرهنگی و اقتصادی و همچنین تدوین برنامه ششم برای ۵ سال آینده کشور را از مهم ترین اقدامات مجلس دهم پس از دیدار با مقام معظم رهبری دانست و گفت: این قانون، ریلی برای حرکت کشور در رسیدن به سرانجام خواهد بود.

نماینده مردم طبس،فردوس، بشرویه و سرایان تصریح کرد: نگاه مجلس دهم خیلی جناحی و حزبی نیست که این موضوع در تعیین و انتخاب هیئت رئیسه خود را نشان داد.

امیرحسنخانی یادآورشد: قطعا پس از گذشت مدت کوتاهی مجلس دهم به عنوان یک مجلس کارآمد و خود را نشان خواهد داد.

5 دیدگاه برای نوشته «امیرحسنخانی: از استانی مثل خراسان جنوبی فعلا نباید مالیات گرفت/ عملکرد نامناسب نهادهای فرهنگی واضح است»

  1. جناب آقای امیرحسنخانی تمام مشکلات مردم یک سری قانونهایی استا است که در گذشته به تصویب رسیده که دست و پای مردم را در هر ارگان و نهادی مردم مراجعه می کنند می بند متلا در قانون راهنمایی رانندگی نداشتن کلاه ایمنی خلاف است بله درست است اگر جریمه دارد مردم جریمه را می پردازند ولی وقتی که یک کارگر صبح میخواهد برود سر کار با مامورین مواجه می شود اگر کلاه نداشته باشد وسیله او را به پارکینگ می فرستند این بابا کار باید ۴روز از کار بیفتند تا وسیله اش را با پول آزاد کند با توجه به اینکه این ۴روز اگر حساب کنیم که روزی ۳۰هزار تومان کار کند رد جمع میشود ۱۲۰هزار تومان و از جریمه و بیمه و حق پارکینگ در جمع میشود ۳۰۰هزار تومان آقای نمایند یک کارگر اگر در ماه ۳۰روز کار کند میشود ۹۰۰ هزار تومان آیا با این مبلغ و مشکلاتی که برایش فراهم میشود می توتند زندگیش اداره کند آیا با پرداخت پول امنیت جانی برقرار میشود شما قانونگذار هستید و انتظار قشر زحمتکش از شما این است که به فکرشان باشید

  2. مسیولین باید در جهت مشکلات طبس جدی تر اقدام کنن چن روزی است که فشار اب کم شده که این موضوع نگران کننده است در شهر طبس اگه چن دقیقه اب قطع شود فاجعه رخ میدهد

  3. خراسان جنوبی با کمبود منابع ابی مواجع است از مسولین خواهشمندیم برای صرفه جویی در مصرف اب تسهیلاتی برای خرید کلر گازی در اختیار قشر محروم قرار بدهندوقیمت برق را هم کمترمحاسبه کنند تا همه بتواننداستفاده کنندچون کلر ابی شبانه روز۱۰۰۰لیتردر تابستان وگرمای۵۰درجه مصرف اب دارد.یک اقدام کوچک اما پر فایده برای صرفه جویی در اب
    .

  4. اگر حساب باشد بایستی از مردم خراسان جنوبی نه تنها مالیات بلکه مالیات بر ارزش افزوده،خمس،زکات ،عوارض و…. نبایستی گرفته شود و در عوض از مردم مراکز استانهای برخوردار اخذ و به چنین مناطقی اختصاص یابد اما کو مصطفی که بخواند و عمل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 5 =