بی بی سی: هاشمی پیروز نشود، خون بپا می شود! +فیلم و سند – طبس نیوز

بی بی سی: هاشمی پیروز نشود، خون بپا می شود! +فیلم و سند

بی بی سی که در سال ۸۸ بیشترین نقش را در القای «تقلب» و سازماندهی «فتنه و آشوب» های پس از انتخابات برعهده داشت، در اقدامی هدفمند با حمایت قاطع از کاندیداتوری آقای هاشمی رفسنجانی، وی را کاندیدای پیروز انتخابات معرفی کرد.

طبس نیوز:بی بی سی که در سال ۸۸ بیشترین نقش را در القای «تقلب» و سازماندهی «فتنه و آشوب» های پس از انتخابات برعهده داشت، در اقدامی هدفمند با حمایت قاطع از کاندیداتوری آقای هاشمی رفسنجانی، وی را کاندیدای پیروز انتخابات معرفی کرد.

همزمان با اعلام کاندیداتوری و ثبت نام آقای هاشمی رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رسانه های ضدانقلاب در اقدامی هماهنگ سناریویی را برای معرفی آقای هاشمی به عنوان کاندیدای پیروز انتخابات در دستور کار خود قرار دادند.

 

شبکه بی بی سی فارسی (bbcpershian) بنگاه خبرپراکنی دولت انگلیس، از جمله این رسانه هاست که در ادامه سیاست های خصمانه خود علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، در اخبار و تحلیل های خود به طور رسمی و علنی دست آقای هاشمی رفسنجانی را به عنوان پیروز انتخابات بالا برده و از هم اکنون القاء می کند که در صورت پیروزی فردی غیر از هاشمی “تقلب شده و باید منتظر رخ‌داد‌های خشونت‌بار و احتمالاً براندازی خون‌بار به جای توسعه سیاسی باشیم.

 

سایت بی بی سی در یادداشتی با عنوان “آمدنِ هاشمی: رفتنِ هاشمی” با سوء استفاده از انتقادهایی که چهره های مختلف سیاسی این روزها نسبت به برخی از اقدامات آقای احمدی نژاد کرده اند چنین نتیجه می گیرد  که “همه‌ مدافعان و مخالفان روند کنونی در ایران نا‌خواسته و خواسته به یک «گزینه» رسیده‌اند که برای اولی (اصولگرایان)، ناخوشایند و برای دومی (اصلاح طلبان و مخالفان جمهوری اسلامی)، خوشایند است.”

 

بی بی سی در ادامه با این ادعا که مردم حتما به آقای هاشمی رای خواهند داد و او پیروز نهایی انتخابات خواهد بود می نویسد: «اولی‌ها، یعنی مدافعان ولایت و رهبری نظام، برای حل مسائل سیاسی و اقتصادی به یکی از این دو مسیر تن خواهند داد:

 

الف. قبول انتخاب مردم که با آمدن هاشمی به صحنه، به او رأی خواهند داد

ب. برهم زدن قاعده‌ بازی با ایجاد فضای خاص و امنیتی که در آن صورت، سه پدیده شکل می‌گیرد که عبارتند از:

 

۱.مبارزه‌ی منفی از سوی اصلاح‌طلب‌ها (با گفتمان حداقلی و گاهی سکوت که کفایت می‌کند)

۲. نافرمانی مدنی از سوی عناصر اجتماعی و …

۳. فشار اقتصادی از خارج

که محصول تجمع این سه پدیده، وقوع رخ‌داد‌های خشونت‌بار و احتمالاً براندازی خون‌بار به جای توسعه سیاسی است.»

 

این رسانه انگلیسی با تهدید نظام جمهوری اسلامی ایران به افزایش فشارها و تحریم می نویسد: «یادمان باشد که اخیراً ۳۵ نفر از کارشناسان و دیپلمات‌های ارشد سابق امریکا (از جمله رئیس سابق سازمان سیا) از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه با ارائه گزارشی درباره ایران به کنگره امریکا و رسانه‌های امریکایی، ضمن انتقاد از رفتار‌ دولت اوباما در قبال ایران، خواستار اعمال فشار بیشتر بر ایران شدند. به اعتقاد آنان، سیاست فشار بر ایران نتیجه معکوس داشته‌ است. آنها معتقدند که در سیاست واشنگتن در قبال ایران، تعادل بین تحریم و دیپلماسی به هم خورده‌است. پس از انتشار این نامه، جان‌کری، وزیر خارجه امریکا، خواستار صبر و شکیبایی تا برگزاری انتخابات در ایران شد. او گفت در اقدامات آتی، بین سناتور‌ها و وزارت امور خارجه امریکا، هماهنگی خواهد بود. ظاهراً، بازی سیاست در ایران، در روی میز جریان دارد و علی‌رغم آن‌که برخی می‌پندارند لایه‌های پنهانی و پیچیده زیادی وجود دارد، این‌گونه نیست.»

 

بی بی سی در ادامه با تعریف و تمجید از آقای هاشمی از یک سو وی را هم عرض رهبری معظم انقلاب معرفی کرده و از سوی دیگر تهدید می کند که در صورتی که هاشمی رد صلاحیت شود احتمال مداخله کشورهای غربی علیه ایران افزایش می یابد: «روند آتی در ایران شامل یکی از این دو گزینه است:

 

۱- آمدن هاشمی به صحنه به عنوان فردی که هم عرض رهبری است و رخ‌نمایی اصلاحات جدّی که اوج آن در اصلاح قانون اساسی است (شقّ خوش‌بینانه) و نهایتاً انتقال آرام و بدون خون‌ریزی قدرت به نمایندگان واقعی‌تر مردم طی سال‌های بعد.
۲- انسداد سیاسی و بسته شدن فضای انتخاباتی که توأم با زایمان آسیب‌رسان طی سال‌های آتی به مدد ورود عناصر بیرونی به صحنه‌‌ی داخلی خواهد بود. این دو مسیر‌ی است که بدون تعارف باید توسط همه‌ی نیرو‌های هوادار ملت در داخل و خارج مورد ارزیابی و انتخاب واقع شود. باقی حرف‌ها، از جانب هرکسی که باشد غیر عالمانه و متعصبانه خواهد بود.»

 

بی بی سی در پایان باز هم با تاکید بر پیروزی نهایی آقای هاشمی در انتخابات پیش رو مدعی می شود: «لازم به ذکر است پیش‌فرض ما در تحلیل مذکور و تبیین دو گزینه برای آینده، وجود درک واقعی در ذهن هاشمی از خواسته‌ی رأی‌دهنده‌ها به او است. یعنی همان افرادی که (۶۱۵۰۰۰۰ رأی‌دهنده که در سال ۸۴ به هاشمی رأی دادند) در خرداد ۹۲ او را حمایت و رئیس‌جمهور خواهند‌ کرد. قطعاً او می‌داند توقع حامیانش حول سه محور دور می زند: تیم اقتصادی‌اش، قدرت چانه‌زنی‌اش و لزوم برخورداری از جسارتی همانند احمدی‌نژاد در هموار‌ کردن مسیر قانونی برای گذر از حاکمیت دینی از نوع کنونی. امیدواریم هاشمی به گونه‌ای بیاید که هاشمیِ قبل از سال ۷۶ فقط در اوراق تاریخی همان سال‌ها مرور شود.»

 

خاطر نشان می شود  شبکه بی بی سی  همزمان با حضور آقای هاشمی و اسفندیار رحیم مشایی در لحظات پایانی آخرین روز ثبت نام کاندیداها در ستاد انتخابات کشور به طور زنده به پخش تصاویری از حضور این دو کاندیدا پرداخت و نظر کارشناسان خود را در این باره جویا شد.

 

اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی، در گفتگو با این شبکه مدعی شد آرای آقای هاشمی نسبت به کاندیداهای اصولگرا بیشتر است و به همین خاطر ممکن است در مرحله اول کار را تمام کند.

فیلم:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

دانلود فیلم

 

بی بی سی: هاشمی پیروز نشود، خون بپا می شود!

مرجع: جام نیوز [اخبار رسانه های برون مرزی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 2 =