واکنش‌ها به سخنان عارف درباره ربنای شجریان+عکس – طبس نیوز

واکنش‌ها به سخنان عارف درباره ربنای شجریان+عکس

برخی از سایتهای خبری به سخنان عارف در مناظرات انتخاباتی امروز واکنش نشان دادند و سخنان وی را به باد انتقاد گرفتند.

طبس نیوز: برخی از سایتهای خبری به سخنان عارف در مناظرات انتخاباتی امروز واکنش نشان دادند و سخنان وی را به باد انتقاد گرفتند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از نیک نیوز، آقای عارف در بخشی از سخنان خود که به موضوع فرهنگی پرداخته بود در پاسخ به اظهارات آقای ولایتی گفت: بحث ولایتی در نهایت به ضرورت ارتقای فرهنگ و ارائه الگوهای فرهنگی جهت پاسداری از هویت اسلامی در بخصوص خانواده رسید که به نظر می رسد هیچ راهی برای ارتقای فرهنگ خانواده جز تولید فرهنگ فاخری نداریم که مردم به سمت تولیدات خارجی نروند. متاسفانه تا الان برای مبارزه با فرهنگ خارجی فقط صورت مساله را پاک کردیم مانند برخورد با ماهواره یا فیلتر کردن. با اینها به جواب نمیرسیم. باید باور کنیم هیچ راهی جز اعتماد به اهالی فرهنگ و هنر نداریم. باید اجازه بدهیم اصحاب فرهنگ و هنرمان خلق آثار کنند. ربنای استاد شجریان ببینید چه تاثیر فرهنگی در جامعه داشته. همه خانواده ها آرزو میکنند روزه خود را با این صدا افطار کنند!. باید پیشخوان فرهنگی یعنی کالاهای فرهنگی فراوان و با کیفیت بالا را خلق کنیم. تا با تهاجم فرهنگی مقابله کنیم. باید تولید داشته باشیم. البته با کیفیت بالا. اگر بتوانیم نظام صنفی را بر تولیدات فرهنگی حاکم کنیم، در جهت ارتقای فرهنگ دینیمان گام های اساسی برمیداریم.

حال با این اظهارت  و با کمال تاسف باید از آقای عارف سوال کرد: آقای عارف آیا واقعا همه آرزوی خانواده های مسلمان و روزه دار ایرانی این است؟! آیا واقعا آرزوی خانواده شما این است؟ چرا اینقدر نسبت به فرهنگ والای اسلامی و ایرانی توهین صورت می گیرد و شخصی که همیشه با معیارهای اسلامی زاویه داشته است امروز او را به عنوان الگو و یک آرزو آنهم درناب ترین زمان یک مومن معرفی میکنید؟!

توصیه یک خبرگزاری به آقای عارف:

آقای عارف دلسوزانه به شما توصیه می کنیم تصاویر زیررا ببینید:

*مصاحبه های متعدد علیه نظام
پس از شکل گیری فتنه، مصاحبه‌های شجریان با بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا، سی‌ان‌ان، تلویزیون استرالیا و … به خوبی نشان داد که شجریان هیچگونه اعتقادی به مبانی اصلی نظام جمهوری اسلامی که برآمده از خواست و اراده عمومی ملت ایران است ندارد، به گونه‌ای که در مصاحبه تیرماه سال ۱۳۸۸ با شبکه بی‌بی‌سی فارسی به نوعی مواضع دولت دهم را به انتقاد گرفت و هتاکی‌های فراوانی را نثار شخص رئیس جمهور قانونی مردم ایران کرد.

*بی احترامی به حضرت امام
وی در مصاحبه دیگر با همان شبکه کشور بریتانیا این بار نه رییس جمهور بلکه مستقیما حضرت امام خمینی (ره) را در تیررس سخنان نسنجیده خود قرار داد و از این که صدایش بر تصاویر پیاده شدن امام راحل از هواپیما در سال ۱۳۵۷ از تلویزیون پخش می‌شود به شدت انتقاد کرد و اعلام کرد که من این آهنگ را برای ایشان نخوانده‎ام!

*تهمت به اسلام
شجریان حتی در مصاحبه با خبرنگار صدای امریکا پا را فراتر گذاشته و اسلام را به مخالفت با هنر متهم می کند. وی در بخشی از گفتگو با این رسانه امریکایی گفته بود که «این ها هرگز با هنر کنار نمی آید، هرگز و هرگز !!! همچنان که در طول ۱۴۰۰ سال با هنر کنار نیامدند. باز هم نخواهند آمد. موسیقی هم مانند خیلی از هنرها نمی تواند در خدمت این ها باشد.»


شجریان در کنار صادق صبا و فرناز قاضی زاده

 


شجریان و گوگوش


شجریان در آغوش سبا خویی مجری شبکه مبتذل “من و تو”


شجریان و مسعود بهنود


شجریان در آغوش سبا خویی مجری شبکه مبتذل “من و تو”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 13 =