نماینده طبس: مجلس در کاهش فشار سیاسی و تخلفات بانکی نقش مهمی دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نقش قوه مقننه در اقتصاد تولید محور، کاهش فشارهای سیاسی و تخلفات بانکی را بسیار مهم دانست.

طبس نیوز: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نقش قوه مقننه در اقتصاد تولید محور، کاهش فشارهای سیاسی و تخلفات بانکی را بسیار مهم دانست.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمد علی عبدالله‌زاده در نطق میان دستور مجلس با ابراز تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) گفت: حضور حماسی ملت در انتخابات ۲۴ خرداد ماه را تبریک می‌گویم. ملت نشان داد همواره از انقلاب و دستاوردهای آن دفاع می‌کند.

وی با تبریک به رئیس جمهور منتخب، وی را فردی باسابقه و خدوم دانست و ابراز امیدواری کرد: از چهره‌های دلسوز و متخصص برای تشکیل کابینه دولت یازدهم استفاده کند.

وی مجلس را مهمترین نماد اعمال اراده ملت دانست و افزود: اختیارات مجلس در قانون اساسی موقعیت ویژه‌ای به قوه مقننه داده است. مجلس از طریق کمیته‌های کاری، نقش مهمی در پیاده کردن قوانین دارد.

نماینده‌ی طبس و فردوس افزود:‌ نظارت بر عملکرد قوه مجریه در قبال اسناد کلان کشور باید توسط مجلس انجام شود و موانع پیش روی قوانین را رد کند. مجلس در عرصه‌ی اقتصادی، نظارت بر هدفمند سازی یارانه‌ها، تحمیل فشار ملی از طریق تدبیر برای رفع تحریم نفت و کاهش فشارهای خارجی نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به مشکلات حوزه‌ی انتخابیه‌اش گفت: حوزه‌ی انتخابیه‌ام ۱۰۰ هزار کیلومتر وسعت دارد که از شمال تا جنوب یک شهرستان ۵۰۰ کیلومتر وسعت دارد.مردم این شهرستان خواهان تفکیک حوزه‌های این شهرستان پهناورند. به ویژه در شهرستان طبس که پس از تقسیمات عجولانه‌ی کشوری که خسارات زیادی به این منطقه زد، به جا بود دولت در پایان کارش وارد تقسیمات کشوری نمی‌شد.

این عضو کمیسوین برنامه و بودجه از وزیر نیرو خواست تا شهرستان طبس را جزء مناطق ۳ محاسبه هزینه برق منظور دارد.

عبدالله‌زاده تسریع در احداث نیروگاه حرارتی و حمایت برای توسعه و احداث نیروگاه خورشیدی را از مجید نامجو طلب کرد.

نماینده مردم فردوس طبس توجه ویژه به راه‌های مواصلاتی از وزیر راه و شهرسازی خواستار شد و افزود:‌ وضعیت راه‌های مواصلاتی استان اسفناک است بودجه‌ای که به پروژه‌ی توسعه راه‌های روستایی اختصاص یافته بود معلوم نیست کجا هزینه شده است. در احداث راههای مواصلاتی استان که به تصویب رسیده است باید تسریع شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خطاب به وزیر بهداشت و درمان خواستار ارتقاء وضعیت بهداشت و درمان شهرستان فردوس و طبس و شهرستان‌های زیر مجموعه‌ی این دو شهر شد.

وی خطاب به مهدی غضنفری تسریع در اجرای فاز دوم معدن زغال سنگ را خواستار شد.

عبدالله زاده در پایان خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به خشکسالی ۱۵ ساله در استان از وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهم به مسائل عشایر رسیدگی کنند. چرا که ۷۵ حلقه قنات منطقه خشک و بقیه قنوات نیز تا ۷۵ درصد خشکیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =