کدورت‌های دوران انتخابات کنار گذاشته شود – طبس نیوز

کدورت‌های دوران انتخابات کنار گذاشته شود

کدورت‌های دوران انتخابات کنار گذاشته شود

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، ضمن تقدیر از حضور گسترده و آگاهانه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی به ویژه مردم شریف شهرستان طبس، اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند، حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی در افزایش اقتدار و امنیت نظام تأثیر بسزایی دارد، به طوری که لحن دشمنان نظام از روز بعد از انتخابات تغییر کرده است.

وی ادامه داد: اوباما رئیس جمهور مفلوک آمریکا که پیش از این گفته بود بود تمامی گزینه‌ها حتی گزینه نظامی درباره ایران روی میز قرار دارد، پس از مشاهده حضور گسترده ملت ایران در انتخابات تغییر موضع داد و اعلام کرد که جنگ نظامی با ایران هزینه سنگینی درپی خواهد داشت.

خطیب جمعه طبس خاطرنشان کرد: انتخابات تمام شده و مردم نماینده‌های خود را انتخاب کرده‌اند و انشاءالله مجلسی قوی تشکیل خواهد شد، بنابراین باید تمامی حرف‌ها، بگومگوها و کدورت‌های احتمالی دوران تبلیغات انتخابات کنار گذاشته شده و بیش از گذشته برادری و همدلی در جامعه حاکم شود و همه متحد، همدل و هم‌زبان برای پیشرفت انقلاب اسلامی و عمران و آبادانی کشور و منطقه تلاش کنند.

وی اضافه کرد: شخصی که با رأی مردم به عنوان نماینده انتخاب شده است، نماینده همه مردم حتی افرادی که به شخص دیگری رأی داده‌اند و حتی نماینده تمام کشور محسوب می‌شود و براین اساس تضعیف نماینده مردم جایز نیست.

امام جمعه طبس به سخنی از مقام معظم رهبری در این باره اشاره کرد که می‌فرمایند: «توصیه اینجانب به جریان‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی آن است که بحث دل‌آزار برنده و بازنده را کنار بگذارند و به اختلافات دشمن شادکن دامن نزنند، برنده این انتخابات ملت و همه کسانی که در انتخاب شرکت کرده‌اند هستند، آنهایی که خود یا نامزد مورد علاقه‌شان رأی آورده یا رأی نیاورده همه برنده‌اند، بازنده آمریکا، صهیونیسم و دشمنان ملت ایران هستند.»

وی با بیان اینکه مسئولان نیز باید قدر این مردم را بدانند و در راستای حل مشکلات آن‌ها بیش از گذشته تلاش کنند، به سخن دیگری از مقام معظم رهبری درباره وظایف مسئولان نسبت به مردم اشاره کرد که می‌فرمایند: «توصیه اینجانب به مسئولان، قدردانی از این ملت وفادار و عزیز است، توصیه من به کسانی که با رأی مردم، مجلس را تشکیل خواهند داد، بکارگیری همه ظرفیت علمی، اجتماعی و سیاسی برای این ملت، و خدمت‌رسانی به آن‌ها و استحکام بخشیدن به بنای رفیع نظام اسلامی است. نماینده‌ها فقط وام‌دار ملت‌اند و وظیفه دینی و انقلابی آنان کمر خدمت بستن برای ملت است.»

مهاجریان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به برگزاری اجلاس اخیر خبرگان رهبری و دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: خبرگان رهبری که با رأی مردم انتخاب می‌شوند دارای رسالت و مأموریت بسیار سنگینی هستند که شناسایی رهبری شایسته در موقع نیاز برای سکان‌داری این انقلاب عظیم و نظارت بر عملکرد نهاد رهبری مهمترین وظیفه مجلس خبرگان رهبری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نورانیت انقلاب اسلامی به تمام دنیا رسیده است، درباره انتخابات اخیر روسیه گفت: پنج نفر با دیدگاه‌های مختلف نامزد انتخابات ریاست جمهوری کشور روسیه بودند که مردم روسیه به آقای پوتین که در نظرها و دیدگاه‌های خود حاضر به کنار آمدن با کشور آمریکا نیست رأی دادند که این از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

گرامیداشت سالروز تأسیس کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، هفته احسان و نیکوکاری، هفته منابع طبیعی، و سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از دیگر سخنان مهاجریان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس بود.

وی در پایان خطبه‌های نماز جمعه از حضور گسترده و آگاهانه مردم طبس در انتخابات، مسئولان برگزاری انتخابات، کاندیداها، و همچنین محمدکریم عابدی نماینده فعلی مردم طبس در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.

خطیب جمعه طبس همچنین از محمدعلی عبداله‌زاده نماینده منتخب مردم طبس خواست تا شعارهای خود را عملی کرده و در راستای حل مشکلات مردم تلاش کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =