مسئولان از واردات بی‌رویه جلوگیری کنند

مسئولان از واردات بی‌رویه جلوگیری کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در محل آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید، اظهار داشت: نام‌گذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری براساس مصلحت، حکمت و شرایط جامعه است که این نام‌گذاری‌ها اثرها و برکت‌های خوبی در جامعه دارد.

وی با اشاره با نام‌گذاری سال گذشته به عنوان سال جهاد اقتصادی، یادآور شد: طی سال ۱۳۹۰ اقدامات بسیار بزرگ، مهم و قابل توجهی در راستای جهاد اقتصادی انجام شد و مردم، تولیدکنندگان، صنعت‌گران، دانشمندان و همچنین دولت سعی و تلاش خود را برای تحقق جهاد اقتصادی بکار بستند.

خطیب جمعه طبس ادامه داد: قرارگرفتن ایران در ردیف نخست منطقه و هفدهم دنیا از نظر پیشرفت‌های علمی، پرتاب کردن ماهواره به فضا، دست‌یابی به غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم، ساخت صفحه سوخت انرژی هسته‌ای، انجام کارهای عمرانی متعدد، اجرای پروژه مسکن مهر و … از جمله موفقیت‌های کشورمان در سال گذشته علی‌رغم قرار گرفتن در تحریم اقتصادی دشمنان است.

وی فائق آمدن بر توطئه‌های دشمنان را از دیگر توفیقات ایران در سال گذشته دانست و اضافه کرد: در سال گذشته دشمنان علیه نظام، مسئولان، رهبری و مردم توطئه‌های زیادی کردند، اما نه تنها هیچ یک از این اقدامات دشمنان کارساز نشد بلکه نتیجه معکوس داد و بر عظمت، اقتدار و سربلندی انقلاب اسلامی ایران افزوده شد و استکبار جهانی به ویژه آمریکا و صهیونیست‌ها ذلیل‌تر شدند.

امام جمعه طبس درباره موفقیت‌های اجتماعی نیز بیان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، و شرکت بالغ بر ۹۰ درصدی مردم شهرستان طبس و ۶۸ درصدی مردم کشور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم از دیگر پیروزی‌های مهم ملت ایران در سال گذشته است.

وی نام‌گذاری سال ۱۳۹۱ را در ادامه جهاد اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: جهاد اقتصادی به اتمام نرسیده است بلکه این جهاد تمام نشدنی است و نام‌گذاری امسال نیز در ادامه نام‌گذاری سال گذشته و در راستای تکامل آن است.

مهاجریان تصریح کرد: نام‌گذاری سال ۱۳۹۱ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین جهاد به عنوان سال «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، برای مسئولان و ملت پیام دارد و تکلیف می‌آورد.

وی ادامه داد: به لطف خداوند متعال دانشمندان و جوانان ما برای جلوگیری از وابستگی کشور به دیگران اقدامات خوبی کرده‌اند و توان زیادی دارند، که بر همین اساس باید نیاز کشور را خودمان تأمین کنیم و مسئولان نیز از واردات بی‌رویه کالاهای خارجی جلوگیری کنند.

خطیب جمعه طبس اضافه کرد: مردم هم باید از مصرف کالاهای خارجی که مشابه داخلی آن وجود دارد بپرهیزند و از تولیدات داخلی استفاده کنند.

وی یکی از مشکلات کشور را بیکاری دانست و بیان کرد: نباید همه به دنبال شغل‌های آسان و اصطلاحاً پشت میزی باشند، چراکه دولت به دنبال کوچک کردن خود و سپردن امور به بخش خصوصی است و از طرف دیگر پیشرفت علم و فناوری نیاز به نیروی انسانی را کاهش داده است که بر این اساس باید جوانان خود با برنامه‌ریزی و استفاده از تسهیلات زودبازده و خوداشتغالی که دولت در اختیار قرار می‌دهد به دنبال تولید و ایجاد اشتغال باشند.

امام جمعه طبس در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه یادآور شد: اهدای خون اهدای زندگی است که این کار اهمیت و ثواب زیادی دارد و به ویژه باتوجه به ایام تعطیلات عید نوروز که حوادث جاده‌ای افزایش یافته و نیاز به خون افزایش می‌یابد، مردم از اهدای خون غفلت نکنند.

وی در پایان از آیت‌الله واعظ طبسی تولیت عظمای آستان قدس رضوی و عباس ذوالفقاری مدیرعامل مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس و آرامگاه شهید آیت‌الله مدرس(ره) کاشمر که با برنامه‌ریزی مطلوب، خدمات و امکانات شایسته‌ای را برای زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) فراهم آورده‌اند تقدیر کرد.

نماز جمعه هفته آینده طبس نیز در محل آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) این شهر اقامه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =