شورای صیانت از فضای مجازی در طبس رسمیت یافت

شورای صیانت از فضای مجازی شورایی بود که قبل از انتخابات، برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در فضای مجازی به صورت دوره ای و برای کوتاه مدت در طبس شکل گرفت و حالا بنا به فعالیت مناسب و مثمر ثمر آن، به صورت دائمی رسمیت یافت.

به گزارش طبس نیوز؛ فاطمه ابوالحسنی رحمانی_ در جلسه صیانت از فضای مجازی، شورایی ۴ نفره از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی شهرستان طبس تشکیل شد تا با نظارت مستقیم پلیس فتای شهرستان در جهت حفظ و صیانت از فضای مجازی فعالیت کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در این جلسه با تاکید بر اینکه صیانت از فضای مجازی به مفهوم صیانت همه جانبه از تمام کسانی است که در معرض این فضا هستند گفت: این صیانت ، شامل شهروندان، حکومت و مسئولان ، خون شهدا، فرهنگ، اجتماع و نیروی انسانی در تمام ابعاد میگردد و همه را در بر میگیرد لذا بسیار حساس و مهم است.

وی تاکید کرد این شورا همانطور که در انتخابات عمل کرد می بایست در موارد دیگر مانند “ویروس کرونا ” نیز با حساسیت عمل کند و به خوبی فضا را مدیریت کند تا افکار جامعه از حساسیت به سوی التهاب و نگرانی های ناامید کننده پیش نرود و مطالب مورد نیاز و صحیح در جهت پیشگیری را از منابع علمی و بهداشتی موثق دریافت کند.

فلاحی تاکید کرد: قرار نیست هیچ مسئله ای از دید مردم پنهان بماند، ما موظفیم تمام موضوعات در خصوص این ویروس را با شفافیت و صداقت به مردم برسانیم و در جهت پیشگیری از شیوع این بیماری تلاش کنیم.

وی افزود: در شرایطی مثل وضعیت کنونی، تزریق حساسیت به جامعه از نظر کنترل شیوع و مراقبت بیشتر بسیار مهم است اما باید مراقب بود جامعه دچار استرس و التهاب بی مورد نشود

وی گفت: ارائه آموزشهای کافی در فضای عمومی جامعه، به واسطه کانالهای فضای مجازی ظرفیت فوق العاده ای است که باید به خوبی از آن استفاده شود.

فرماندار طبس تاکید کرد محتوای پیشگیرانه و درمانی که در این فضاها در اختیار مردم قرار میگیرد تنها از سوی منابع رسمی شبکه بهداشت باشد و دقت شود انتشار آمار غیررسمی و غیر حرفه ای باعث ایجاد نگرانی بی مورد در جامعه نشود.

گفتنی است حمیدرضا حجازی، وحید الاهی، سید ابوالفضل حقانی و فاطمه ابوالحسنی رحمانی(خبرنگار طبس نیوز) به عنوان اعضاء شورای صیانت از فضای مجازی از بین خبرنگاران رسمی و فعالان فضای مجازی طبس معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.