بیش از ۴۰۰۰ نفر متقاضی مسکن روستایی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از ۶ هزار و ۳۰ متقاضی مسکن روستایی اقشار کم‌درآمد در استان، پنج هزار و ۳۰۴ نفر به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شدند، گفت: از این تعداد چهار هزار و ۱۸۷ واحد موفق به عقد قرارداد با بانک‌ها شدند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا آسمانی‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح مسکن محرومان شهری در ابتدا برای متقاضیان شهری مصوب شد و اعتبار گرفت که به دلیل استقبال کم در شهرها، این سهمیه در مناطق روستایی نیز توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه از ۶ هزار و ۳۰ متقاضی ثبت‌نام شده در استان، پنج هزار و ۳۰۴ نفر به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شدند، افزود: از این تعداد چهار هزار و ۱۸۷ واحد موفق به عقد قرارداد با بانک‌ها شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی عنوان داشت: تاکنون سه هزار و ۶ واحد به مرحله اجرای فنداسیون، دو هزار و ۳۵۵واحد دیوارچینی و اسکلت و دو هزار و ۱۱۹ واحد به مرحله اجرای سقف و نصب درب و پنجره رسیدند.

آسمانی‌مقدم ‌تصریح کرد: به ازای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پنج درصد با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وام و کمک بلاعوض بر اساس پیشرفت فیزیکی طرح آزاد می‌شود، اضافه کرد: متقاضی برای اتمام واحد مسکونی باید ۸۰ میلیون تومان آورده داشته باشند.

گفتنی است در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان‌جنوبی در خردادماه سال جاری، کلنگ ساخت پنج هزار واحد مسکن محرومان شهری به زمین زده شد که با پیگیری استاندار این سهمیه به ۶ هزار واحد مسکونی افزایش یافت.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − ده =