تدفین پنج لاله گمنام در خراسان‌جنوبی | سردار قاسمی: فرهنگ شهادت کشور را حفظ و بیمه می‌کند

پیکرهای مطهر پنج شهید گمنام که روز چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه جاری وارد بیرجند شده بود، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) در خراسان‌جنوبی با حضور مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تشییع و تدفین شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، پیکرهای مطهر پنج شهید گمنام که روز چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه جاری وارد بیرجند شده بود، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) در خراسان‌جنوبی با حضور مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تشییع و تدفین شد.

از این پنج شهید، دو شهید ۱۷ ساله، یک شهید ۱۹ و دو شهید ۲۱ و ۲۳ ساله هستند که در عملیات‌های والفجر و کربلای چهار و پنج به شهادت رسیدند.

ظهر امروز پیکر دو شهید در شهر آبیز شهرستان زیرکوه، دو شهید در بوستان آیت‌الله بهجت مهرشهر بیرجند و پیکر یک شهید گمنام نیز در دانشگاه بزرگمهر قاین تدفین و به خاک سپرده شد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی در مراسم تدفین شهدای گمنام در شهر آبیز گفت: ارزش هر انقلاب به فرهنگ آن بستگی دارد و در دین مبین اسلام شهادت غنی‌ترین فرهنگ است.

سردار سرتیپ‌دوم پاسدار علی قاسمی عنوان داشت: فرهنگ جهادی درس اولیای الهی و ائمه اطهار(ع) است و همه ما به این فرهنگ و شهدای گرانقدر افتخار می‌کنیم.

وی افزود: شهدا در روحیه جهادی پیشگام بوده و در طول زمان فرهنگ شهید و شهادت زنده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی تبیین کرد: فرهنگ جهادی و فرهنگ شهادت روحیه بازدارندگی دارد و کشور را حفظ و بیمه می‌کند.

قاسمی اظهار کرد: برای حفظ انقلاب و کشور نیاز به تفکر و روحیه جهادی و انقلابی داریم و در این راه همه باید تلاش کنیم.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =