موردی از هجوم ملخ صحرایی درخراسان‌جنوبی گزارش نشده است

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به پایش مناطق مختلف استان در رابطه با هجوم احتمالی ملخ‌های صحرایی گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از هجوم ملخ صحرایی در استان گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی یوسفی صبح امروز با اشاره به پایش مناطق مختلف استان در رابطه با هجوم احتمالی ملخ‌های صحرایی اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون موردی از هجوم ملخ صحرایی در استان گزارش نشده است.

وی افزود: سال گذشته  ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خراسان‌جنوبی با محوریت رصد و پایش ملخ صحرایی پایش شدند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی از آماده‌باش شبکه مراقبت و پایش پیش‌آگاهی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: به دلیل بارش کم در سال جاری هنوز هجوم ملخ‌ها به استان گزارش نشده و هم‌اکنون مناطق جنوب غرب کشور با این آفت درگیر هستند.

نباتی با اشاره به اینکه پارسال در سطح ۳۰ هزار و ۲۷۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان مبارزه با این آفت انجام شد، اضافه کرد: بیشترین سطح مبارزه به ترتیب به شهرستان نهبندان با ۱۹ هزار و ۸۹۷ هکتار، سربیشه ۴ هزار و ۵۸۴ هکتار، درمیان ۳ هزار و ۳۳۲ هکتار، زیرکوه ۲ هزار و ۱۶۷ هکتار، فردوس با ۲۷۰ هکتار و خوسف با ۲۴ هکتار اختصاص دارد.

وی افزود: کانون‌یابی و پایش اراضی در استان ادامه دارد و مردم نیز در صورت مشاهده دسته‌جات ملخ به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها اطلاع دهند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی از تجهیز ناوگان سم‌پاشی استان و تأمین سموم مورد نیاز در بحث مبارزه با ملخ و آمادگی استان برای مبارزه با این آفت در مدت یک ماه خبر داد و گفت: در این رابطه چهار دستگاه یو ال‌وی‌ام ۳۶ دستگاه سم‌پاش پمپی و موتوری در استان وجود دارد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 1 =