راه‌اندازی قرارگاه جهاد گران قرآنی در خراسان‌جنوبی

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی قرارگاه جهاد گران قرآنی در استان خبر داد و گفت: ۶۰ گروه جهادی قرآنی در مرحله اول اجرای این طرح فعالیت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، تفاهم‌نامه ایجاد قرارگاه جهادی قرآنی بین سازمان تبلیغات اسلامی و بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با هدف رفع بی‌سوادی قرآنی منعقد شد.

«مهدی هنری» مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در جهت تحقق عمومی کردن گفتمان جهادی و تبدیل آن به جریانی عمومی در سطح جامعه و از آنجایی که رویکرد سازمان بسیج سازندگی ایجاد قرارگاه‌های جهادی لذا این موضوع در دستور کار قرار گفت.

وی هدف از راه‌اندازی این قرارگاه را گسترش فرهنگ قرآنی در بین مردم، قرآنی کردن گروه‌های جهادی و مؤسساتی که در حوزه‌های قرآنی با مجموعه دارالقرآن کریم همکاری داشتند ذکر کرد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از فعالیت ۶۰ گروه جهادی قرآنی در مرحله اول اجرای این طرح خبر داد و عنوان کرد: در آینده این گروه‌های جهادی افزایش خواهند یافت و به جامه هدف بیشتری خدمات ارائه خواهند داد.

هنری خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده گروه‌های سازمان تبلیغات اسلامی و گروه‌های جهادی که زمینه آموزش قرآن را دارند در سامانه اطلس جهادی با عنوان گروه‌های جهادی قرآن ثبت می‌شوند.

حجت‌الاسلام «احمد رضایی» مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی نیز گفت: با توجه به اینکه ظرفیت‌های قرآنی خوبی در سطح استان وجود دارد با امضای این تفاهم‌نامه ساماندهی بهتری شکل خواهد گرفت.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =