طرح «نذر سلامت۲» در خراسان‌جنوبی | از توزیع ماسک تا مشارکت در طرح واکسیناسیون – طبس نیوز

طرح «نذر سلامت۲» در خراسان‌جنوبی | از توزیع ماسک تا مشارکت در طرح واکسیناسیون

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اجرای طرح «نذر سلامت۲» به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری محرم، گفت: طی اجرای این طرح تاکنون ۲۲ هزار ماسک برای توزیع بین عزاداران توسط خیرین تهیه شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدرضا رضایی صبح امروز در نشست قرارگاه عملیاتی کرونای جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: به دنبال گستردگی کرونا در کشور و پیک پنجم، جمعیت هلال‌احمر استان آمادگی دارد در راستای واکسیناسیون عمومی با هدف کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع فرآیند واکسیناسیون شهروندان تمام ظرفیت‌های خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دهد.

وی بیان داشت: همچنین هلال‌احمر در صورت تأمین داروی مورد نیاز بیماران کرونایی آمادگی دارد ساعات کار داروخانه این جمعیت را افزایش دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای طرح ناظران سلامت شهید «حاج قاسم سلیمانی» در استان، افزود: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون یک هزار و ۹۴۴ تیم حدود ۱۷ هزار و ۴۰۷ مکان عمومی را مورد بررسی قرار داده و ۳۹ هزار و ۴۵۳ نفر از خدمات طرح ناظران سلامت شهید «سلیمانی» بهره‌مند شده‌اند.

رضایی با بیان اینکه در راستای ترغیب عموم مردم به انجام واکسیناسیون ۷۲ تیم به ۶ هزار و ۴۰۹ نفر خدمات ارائه کرده‌اند، گفت: در گمرک ماهیرود نیز با استقرار تیم سلامت هلال‌احمر ۱۷ هزار نفر از خدمات بهداشتی به منظور پیشگیری شیوع ویروس کرونا بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح «نذر سلامت۲» به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم، عنوان کرد: طی اجرای این طرح تاکنون ۲۲ هزار ماسک برای توزیع بین عزاداران توسط خیرین تهیه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی افزود: همچنین ۴۰۰ نفر از جوانان هلال‌احمر در مراسمات ۷۰ هیأت مذهبی به منظور پیاده‌سازی شیوه‌نامه‌های بهداشتی همکاری می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح کمک‌های مؤمنانه از ابتدای سال جاری ۸ هزار بسته معیشتی و ۷۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان متأثر از بیماری کرونا توزیع شده، اظهار داشت: همچنین طی این مدت ۸۷۰ نفر از خدمات ۱۴ بانک امانات تجهیزات پزشکی نیز بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی آنلاین با محتواهای آموزشی مرتبط با بیماری کرونا برای بیش از ۱۴ هزار نفر برگزار شده، خاطرنشان کرد: طراحی و انتشار محتوای آموزشی مرتبط در قالب ۳۵ پوستر، مجموعه اینفوگرافی، کلیپ و موشن‌گرافی بین جامعه مخاطب هلال‌احمر از دیگر اقدامات بوده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 11 =