حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی از ملزومات توسعه است

استاندار خراسان‌جنوبی حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی را از ملزومات توسعه دانست و گفت: در زمینه تأمین و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل، استان به کارگاه عملیاتی بزرگی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید ملانوری صح امروز در مراسم افتتاح پاویون فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند، اظهار داشت: پاویون فرودگاه به این جهت که می‌تواند فرصتی برای معرفی استان ایجاد کند، بسیار بااهمیت است.

وی بیان داشت: اینکه در محوطه پاویون فرودگاه، بخش‌هایی برای معرفی مشاهیر و مفاخر دیده شده به این جهت است که مهمانان در یک نگاه استان را از بعد منابع انسانی بشناسند.

استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه پاویون، تنها یک ساختمان زیرمجموعه فرودگاه نیست، متذکر شد: این بنا یک مرکز مدیریتی برای تصمیم‌گیری‌ها و خدمات بزرگ در راستای توسعه استان است.

پاویون فرودگاه‌؛ نیاز اصلی و ضروری استان

ملانوری با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل هوایی، پاویون فرودگاه‌ها از نیازهای اصلی و ضروری به شمار می‌رود بر استفاده بیشتر از این فضا برای معرفی تمامی توانمندی‌های خراسان‌جنوبی تأکید کرد.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که در بدو ورود بنده به خراسان‌جنوبی مطرح بود این بود که بعضی از مدیران هم پشت میز نشسته‌اند و برخی فعالیت‌ها به سستی انجام می‌شود اما آن چه در شرایط فعلی در استان اتفاق افتاده فعالیت‌های جهشی و انقلابی برخی دستگاه‌هاست.

استاندار خراسان‌جنوبی متذکر شد: علی‌رغم مشکلاتی که در کشور وجود دارد برخی دستگاه‌ها با قدرت ریسک بالا با استفاده از منابع استانی و ملی و به‌کارگیری ظرفیت‌ها و امکانات در اختیار در تلاش هستند خدمات را هر چه سریع‌تر و با کیفیت بهتر به مردم ارائه نمایند.

لزوم بهره‌مندی مردم از منابع و ذخایر استان

ملانوری خراسان‌جنوبی را استانی خاص و منحصر به‌فرد دانست و گفت: باید تلاش کنیم در قالب خدماتی که ارائه می‌کنیم زمینه بهره‌مندی مردم استان از منابع و ذخایر و ظرفیت‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: ما وقتی حرف از توسعه می‌زنیم به دنبال فعال کردن معادن هستیم و به توسعه صنعت و کشاورزی می‌اندیشیم و افزایش مبادلات مرزی را خواستاریم تا رفاه مردم و عدالت اجتماعی توسعه یابد که لازمه تحقق این اهداف تأمین برخی زیرساخت‌هاست.

استاندار خراسان‌جنوبی حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی را از ملزومات توسعه دانست و عنوان کرد: در زمینه تأمین و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل، استان به کارگاه عملیاتی بزرگی تبدیل شده است.

ملانوری با بیان اینکه اجرا و بهسازی راه‌های مواصلاتی استان سرعت رشد پرشتاب و صعودی دارد، گفت: دو بانده‌کردن محورهای اصلی، بهسازی راه‌های فرعی و روستایی، اصلاح مسیرها و رفع نقاط حادثه‌خیز با شتاب در حال انجام است.

کشور نیازمند اجرای راه‌آهن شرق

وی اضافه کرد: در بحث راه‌آهن هم که از انتظارات چندین ساله مردم است و کشور هم به اجرای راه‌آهن شرق به شدت نیازمند است، اقدامات خوبی صورت گرفته و در همین ابتدای دولت سیزدهم پیگیر هستیم تا عملیات اجرایی این پروژه سرعت بیشتری بگیرد.

استاندار خراسان‌جنوبی در ادامه به حوزه حمل و نقل هوایی اشاره کرد و گفت: اگر از سرمایه‌گذاران برای حضور در استان دعوت می‌کنیم از مراودات علمی، تحقیقاتی، پژوهشی صحبت می‌شود و به دنبال جابه جایی بیشتر مسافر و بار هستیم که این همه نیازمند توسعه خدمات هوایی باکیفیت است.

ملانوری تصریح کرد: کیفی‌سازی خدمات هوایی زیرساخت‌هایی از جمله ترمینال مناسب، باند باکیفیت، تجهیزات ایمنی به روز، پاویون مجهز و غیره نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه در این میان، پاویون که در ورودی استان قرار گرفته به نوعی چشم و چراغ خراسان‌جنوبی است، خاطرنشان کرد: با اصلاح ورودی‌ها می‌توان شرایطی را فراهم کرد که هر مهمانی در همان نگاه اول جذب موقعیت شده و با ذهنیت مناسبی وارد استان شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =