قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز در خراسان‌جنوبی تشکیل شد

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: ایجاد قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز جهت رفع کمبودهای زیرساختی فضاهای آموزشی و پرورشی مناطق محروم از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی هنری ظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه فی ما بین سازمان توسعه و تجهیز مدارس و سازمان بسیج سازندگی استان، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در سال جاری راه‌اندازی قرارگاه‌های جهادی است که برخی به صورت ملی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا تاکنون قرارگاه جهادگران قرآنی در استان فعال شده است، بیان داشت: ایجاد قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز جهت رفع کمبودهای زیرساختی فضاهای آموزشی و پرورشی مناطق محروم از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد: امیدواریم با هماهنگی جهادگران بتوانیم فعالیت متمرکز، منسجم‌تر و با اثربخشی بیشتر در حوزه مدرسه‌سازی شامل مرمت، بهسازی، رنگ‌آمیزی و احداث مدرسه داشته باشیم.

هنری مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه را ۵ سال عنوان کرد و افزود: گروه جهادی صنعت ساختمان در ۱۱ رسته مختلف از جمله گچ‌کاری، کاشی‌کاری، لوله‌کشی و غیره فعال شده که به کمک اجرای هر چه بهتر این تفاهم‌نامه خواهند آمدند.

وی خاطرنشان کرد: در قالب قرارگاه جهادگران مدرسه‌سازی تاکنون ۴۰ گروه جهادی تخصصی در این حوزه شناسایی شدند که با فعالیت آنان کار آغاز شد که در ادامه با انجام ظرفیت‌سنجی در شهرستان‌ها به تعداد این گروه‌های جهادی ذیل قرارگاه افزوده خواهد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =